"Сьогодні мрія в усіх нас одна". Зеленський привітав українців із Різдвом

Українці щодня наближають перемогу, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців із нагоди святкування 7 січня Різдва у християн східного обряду.

Відеозапис привітання опублікували 6 січня у Facebook Офісу президента.

"Я щиро вітаю мільйони українських родин, які сьогодні збираються разом, щоб провести Святий вечір та зустріти першу зорю. Вона сповіщає про Різдво Христове. Це свято злагоди та єднання сім'ї. А всі ми разом – велика українська родина. І хоч би де ми перебували зараз – удома, на роботі, в окопі, у дорозі, в Україні чи за кордоном, – наша родина єдина як ніколи. У своїй мужності, незламності, взаємоповазі та взаємодопомозі. Єдина у своїй вірі в єдину перемогу", – сказав Зеленський.

Українці "щодня" наближають перемогу, продовжив президент.

"Однаково стоїмо один за одного, пліч-о-пліч. Щодня. Захищаємо свою землю, свою культуру, свої традиції, свою віру. Як це робили наші предки козаки – захисники віри й церкви Христової. І так, як це робили всі їхні нащадки та продовжувачі традицій нашого війська й нашого народу", – наголосив глава держави.

Як зазначив Зеленський, "наші предки вірили, що ввечері напередодні Різдва душі померлих родичів спускаються з небес", щоб "побачити тих, кого лишили на землі".

"Сьогодні духи наших предків допомагають нам кожного дня. Бити тих, хто прийшов на нашу землю. Ми живемо в особливі часи. І всі наші свята – особливі. І ми змушені порушувати деякі наші традиції, аби захистити наші традиції. На свята не можна одягати темний або старий, поношений одяг, аби біда не приходила в дім. Але біда прийшла в наш дім 24 лютого 2022 року, тож із того часу ми не в білих одежах і б'ємося із чорними силами", – сказав президент.

За його словами, до гостей "потрібно ставитися особливо привітно і дбайливо", але не до окупантів.

"У святий день не можна прибирати й виносити з дому сміття, але ми б'ємося з чортами і виносимо сміття з нашого дому понад 300 днів поспіль. Заборонено шити і в'язати, але ми плетемо маскувальні сітки і шиємо бронежилети, долаючи зло. У ці дні наші предки не ходили на полювання, але ми б'ємося, аби не стати здобиччю і перемогти звіра. Це бачить Бог. Це бачить світ", – підкреслив Зеленський.

Він додав, що "Колядку дзвонів", написану на музику Миколи Леонтовича, переспівують у понад 150 варіаціях – "український "Щедрик" дарує різдвяний дух усій планеті".

"Дух надії, дух добра і дива. Цьогоріч цей дух світу дарує не тільки наша музика, а й українська відвага, незламність, непокірність, непереможність. Наші предки вірили, що в ніч на Різдво відкриваються небеса. І якщо в цей час попросити вищі сили про свою мрію, вона неодмінно здійсниться. Сьогодні мрія у всіх у нас одна. Нехай у кожну родину прийде злагода, у кожну домівку – достаток, на українську землю – перемога, а з нею – тисячолітній мир та процвітання", – резюмував Зеленський.

Контекст:

7 січня – Різдво за юліанським календарем. За григоріанським календарем Різдво святкують 25 грудня.

Зеленський у зверненні до українців 25 грудня 2022 року зазначив, що "зло й пітьма" намагаються перешкодити українцям святкувати, але Україна протидіє їм уже "понад 300 днів і вісім років".

Із 2017 року за рішенням Верховної Ради в Україні вихідними днями оголосили і 25 грудня, і 7 січня. Докладніше про те, чому Різдво святкують різні конфесії у різні дати, "ГОРДОН" писав у січні 2020 року.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній говорив, що спирається у цьому питанні на результати соціологічних досліджень і вважає, що перехід святкування на 25 грудня – "це питання часу".

Ідею святкування Різдва 25 грудня підтримало 58,99% учасників опитування в застосунку "Дія", 7 січня – 25,48%, обидві дати – 12,59%, повідомив 30 грудня 2022 року віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.