Сьогодні пройдуть вибори голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії
На посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України претендують вісім кандидатів.
Сьогодні, 10 квітня, наглядова рада суспільного мовлення обиратиме голову правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). Про це повідомляють на сайті "UA:Перший".
Під час засідання, яке розпочнеться о 10.00, заслухають короткі презентації стратегій кандидатів на посаду голови правління НСТУ. Крім цього, претенденти відповідатимуть на запитання членів наглядової ради.
На посаду претендують вісім осіб: екс-гендиректор Національної телекомпанії Зураб Аласанія, тележурналіст Роман Вибрановський, режисер-постановник Олександр Зирін, співробітник телеканала "2+2" Олександр Зорка, голова Держкомітету з телебачення і радіомовлення Олег Наливайко, кореспондент Polsat Марек Сіерант, а також керівник цеху електропідстанцій НСТУ Олександр Коваленко і колишній головний продюсер телекомпанії "Соціальне телебачення Сумщини" Юрій Дараган.
Суспільне телебачення в Україні має розпочати роботу у 2017 році на базі перетвореної Національної телекомпанії України. Конкурс на посаду голови правління НСТУ оголосили 2 лютого, його потрібно провести не пізніше ніж 13 квітня. Згідно із законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення" голову правління обирає на конкурсній основі наглядова рада НСТУ на чотири роки шляхом прямого, рівного, таємного голосування.
Повідомляють, що зарплата голови правління НСТУ становитиме 76,8 тис. грн, крім цього, за наглядовою радою залишається право ухвалювати рішення про надбавку, доплату та виділення премії.
Згідно з чинним законодавством, голову і членів правління НСТУ обирають на чотири роки. Голову правління не можна обирати більше ніж на два строки поспіль.
19 березня 2015 року Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін у деякі закони України щодо суспільного телебачення і радіомовлення. Відповідно до законопроекту суспільне телебачення і радіомовлення України створюють у формі публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", 100% акцій якого належить державі. 7 квітня 2015 року закон підписав президент Петро Порошенко.