Спалах штаму "Дельта" в Україні може виникнути у будь-який момент – Ляшко
"Якщо подивитись на нинішню динаміку і порівняти її з динамікою 2020 року, то вона майже ідентична до тієї кількості випадків, що в нас була влітку 2020 року", – наголосив міністр.
Він нагадав, що до кінця серпня минулого року в Україні виявляли приблизно 2,5 тис. випадків, а з початку осені почалося зростання кількості хворих.
"Штам "Дельта" значно інтенсивніше вражає людей, передається від людини до людини, тому спалах може бути будь-якої миті. Користуючись нагодою, запрошую всіх до пунктів щеплень, центрів вакцинації зробити щеплення та унеможливити колапс системи охорони здоров’я, оскільки вакциновані люди дуже рідко потрапляють до лікарні, і перебіг хвороби, навіть якщо вони інфікуються, проходить легко, люди не потрапляють до реанімації", – зазначив Ляшко.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта" домінуватиме у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, штам коронавірусу "Дельта" зафіксували вже у 132 країнах.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Загроза поширення штаму в країні реальна, вважають у МОЗ. За останніми даними відомства, в Україні вже підтверджено 147 випадків інфікування штамом "Дельта", найшвидче він поширюється у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, Чернівцях та Києві.
Серед повністю вакцинованих проти COVID-19 зараження штамом "Дельта" фіксують у малої кількості людей, більшість із них не потрапляють до лікарні, підкреслювали в МОЗ. До 5 серпня в Україні зробили 6 млн щеплень, повністю вакциновано 2,2 млн осіб.
В Україні підтвердили 2,3 млн випадків інфекції, померло 53 тис. осіб.