"Список 47": групу українських журналістів викликали до СБУ у зв'язку зі справою Бабченка
Після інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка у Києві 1 червня на розмову до Служби безпеки України запросили групу українських журналістів, яких, за словами генерального прокурора України Юрія Луценка, нібито планували вбити. Вони підписали документ про нерозголошення інформації.
Окрім телеведучих Матвія Ганапольського і Євгенія Кисельова, на зустріч до Служби безпеки України запросили ще групу представників ЗМІ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Олексій Братущак.
За його інформацією, із представників ЗМІ були виконавчий продюсер телеканала "UA:Крим" Осман Пашаєв, телеведучий "1+1" Сергій Іванов, головний редактор тижневика "Дзеркало тижня" Юлія Мостова, заступник гендиректора телеканала ATR Айдер Муждабаєв, політичний оглядач Віталій Портников, телеведучий "UA:Перший" Юрій Макаров.
Джерела "Детектор медіа" повідомляють, що на зустрічі також був оглядач видання "Крим.Реалії" Павло Казарін, а співрозмовники INSIDER – що ведуча каналу ZIK Тетяна Даниленко.
У коментарі "Громадському" Пашаєв повідомив, що під час зустрічі підписав документ про нерозголошення інформації.
Журналіст додав, що списку із 47 осіб він не бачив, проте йому здалося, що на зустрічі людей було менше.
Із боку правоохоронців у зустрічі брали участь голова СБУ Василь Грицак, генпрокурор Юрій Луценко, голова Нацполіції Сергій Князєв і начальник Головного слідчого управління СБУ, пише INSIDER.
"На зустрічі журналістам продемонстрували матеріали, які є у розпорядженні слідства. Висновок присутніх журналістів: це серйозна історія, метою якої було вбити Бабченка, і це вдалося попередити, спецслужбою пророблена величезна робота", – переказав розмову з деякими колегами Братущак.
1 червня Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка слідство дістало список відомих українських і колишніх російських журналістів, яких також планували вбити. У списку 47 осіб.
За вбивство деяких фігурантів цього списку, за інформацією генпрокурора, організатори готові були заплатити $3 млн.
29 травня правоохоронні органи України повідомили, що Бабченка, який покинув Росію на початку 2017 року, було застрелено на порозі його квартири в Києві. 30 травня стало відомо, що вбивство журналіста було інсценуванням у межах спецоперації Служби безпеки України. За даними правоохоронців, організатора злочину – підприємця Бориса Германа – затримано.
Дії українських спецслужб розкритикували міжнародні журналістські та правозахисні організації. Комітет захисту журналістів, який базується у Нью-Йорку, заявив, що інсценуванням убивства Бабченка українська влада підірвала довіру до себе.
1 червня Луценко й Грицак провели зустріч із послами країн "Великої сімки", на якій розповіли про причини інсценування вбивства Бабченка.