Стало відомо, яким посадовцям потрібно буде складати іспит з української мови
16 липня 2021 року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування має складати іспит на рівень знання української мови, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Кожному, хто в майбутньому претендуватиме на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, потрібно буде підтвердити своє знання державної мови. Про це сказав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, ідеться на сайті Кабінету Міністрів.
"16 липня 2021 року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови", – сказав він.
За словами мовного омбудсмена, усі ті, хто має намір стати народним депутатом у наступному скликанні, хто захоче працювати міністром або уповноваженим із захисту державної мови, мають підтвердити своє знання української мови на іспиті.
"Якщо є намір претендувати на якісь посади, або готуйтеся, тренуйтеся, наймайте вчителів, або вибачайте, як то кажуть", – підкреслив Кремінь.
25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної, його підтримало 278 депутатів. Одна з вимог цього закону – обов'язкове знання української мови всіма посадовцями і держслужбовцями. Він набув чинності з липня 2019-го, але окремі його положення, такі, як іспити для посадовців, почнуть діяти пізніше.
7 липня Конституційний Суд України розпочав розгляд подання 51 народного депутата щодо відповідності Конституції цього закону. Автори подання вказують, що закон не відповідає низці приписів Конституції України, оскільки спрямований на дискримінацію російської та інших мов нацменшин. Окрім того, автори подання вважають, що закон ухвалили з порушенням конституційної процедури.