Степанов: Епідемія COVID-19 в Україні йде на спад
"Епідемія починає йти на спад. Ми витримали черговий стрибок захворюваності на COVID-19, і поступово ситуація почала покращуватися. Як і прогнозували наші експерти-епідеміологи, зростання кількості хворих тривало до початку квітня. Зараз у багатьох регіонах ситуація стабілізується. Уже 10 днів ми спостерігаємо спад захворюваності по Україні. Учора [13 квітня] був перший день, коли кількість виписаних із лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих. Декілька областей, зокрема Івано-Франківська і Закарпатська, вийшли з "червоної" зони", – заявив міністр.
Він також зазначив, що минулого тижня було госпіталізовано на 2 тис. пацієнтів менше, ніж позаминулого.
"Я дякую всім лікарям, які врятували безліч життів попри виснаження і небезпеку для власного здоров'я. Завдяки чіткій стратегії і вивіреним діям МОЗ українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії без паніки та з мінімальними обмеженнями. Наш адаптивний карантин, ефективність якого оцінили і в Європі, був певним балансом між життям країни, роботою підприємців і епідеміологією. Ми постійно тримали руку на пульсі, збільшуючи кількість ліжок із підведеним киснем відповідно до потреб, оновлюючи протоколи лікування, щоб максимально ефективно протистояти хворобі", – написав глава МОЗ.
Водночас Степанов зазначив, що деякі регіони, зокрема Київ, Хмельницька, Львівська та Полтавська області, залишаються в "червоній" зоні.
"Ситуація там залишається надскладною. Дуже важливо продовжувати дотримуватися встановлених обмежень і протиепідемічних заходів – носити маски, користуватися антисептиками, уникати скупчень людей", – заявив він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
2 квітня в Україні було зафіксовано рекорд за кількістю випадків COVID-19 – 20 341 новий випадок.
Станом на 14 квітня в Україні підтвердили майже 1,9 млн випадків COVID-19 (14 553 – за останню добу), померло 38,2 тис. осіб, одужало 1,4 млн пацієнтів.