Степанов заявив, що епідемія коронавірусу в Україні пішла на спад
"На чому ґрунтується наш стриманий оптимізм і чому ми констатуємо те, що хвороба пішла на спад? Якщо порівняти цифри по захворюваності на минулому тижні з позаминулим, а саме це є більш-менш об'єктивним [...], то ми отримали майже на 13,5 тис. менше захворілих", – сказав він.
Міністр зазначив, що така сама ситуація і з кількістю госпіталізованих – минулого тижня їх було на 3,5 тис. менше, ніж позаминулого.
Глава МОЗ підкреслив, що є регіони країни, де ситуація з COVID-19 "ще достатньо напружена".
"Найважча ситуація в місті Київ, в Київській, Одеській, Сумській, Миколаївській та Харківській областях. У столиці на сьогоднішній день зайнято майже 75% ліжок із киснем, у Київській області – 70%, в Одеській області – 73%, в Сумській – 69,5%. Це говорить про те, що достатньо – підкреслюю – напружена ситуація", – пояснив Степанов.
Контекст:
В Україні станом на 20 квітня підтвердили 1,96 млн випадків коронавірусної інфекції, померло понад 40 тис. пацієнтів із COVID-19, видужало 1 499 754 особи.
У "червоній" зоні епідемічної небезпеки, згідно з індикаторними показниками МОЗ, залишається 13 регіонів: Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська області.
У Києві із 20 березня місцева влада ввела посилений карантин. Не працюють ТРЦ і установи культури, кав'ярні й бари можуть працювати тільки навинос, а школи перейшли на дистанційне навчання. Із 5 квітня у столиці почали діяти жорсткіші карантинні обмеження. 14 квітня локдаун у Києві продовжили до 30 квітня.