Суддя Лінник, який засудив Крисіна до умовного терміну, є прихильником Антимайдану – ЗМІ
Київський суддя Олег Лінник, який засудив до умовного терміну фігуранта справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрія Крисіна, незаконно відбирав права в автомайданівців, а в соціальній мережі "Одноклассники" входить до групи "Антимайдан", повідомляє видання "Цензор.НЕТ".
Суддя Шевченківського суду Києва Олег Лінник є прихильником "русского мира" і радянської ідеології. Такий висновок зробили журналісти видання "Цензор.НЕТ", проаналізувавши інформацію з відкритих джерел.
Лінник виріс у Макіївці, служив в армії на території Росії в радянський час, у 1988 році закінчив Вищу школу міліції в Нижньому Новгороді.
За даними видання, він став суддею районного суду Донецької області, нібито намагаючись уникнути кримінального переслідування за службове підроблення як начальник слідчого відділу податкової міліції Мар'їнської міжрайонної податкової інспекції – у січні 2001 року підробив постанову про порушення кримінальної справи проти місцевого підприємця, сфальсифікувавши під нею підпис слідчого, яка на той момент уже звільнилася з податкової міліції.
Як пише "Цензор.НЕТ", є версія, що колишній генеральний прокурор часів президентства Віктора Януковича Віктор Пшонка допоміг Ліннику потрапити в Київ на посаду судді Шевченківського району. 18 липня 2011 року указом №764 на той момент президента Віктора Януковича суддю Лінника було переведено до столиці.
Під час Революції гідності суддя Лінник за підробленими протоколами позбавляв водійських прав автомайданівців, які брали участь у поїздках у "Межигір'я", повідомляє "Цензор.НЕТ". Водночас в анкеті доброчесності він нібито не згадав факту позбавлення прав.
У деклараціях за 2014-й, 2015-й і 2016 рік суддя не вказав жодного нерухомого майна, яке було б у нього або його сім'ї.
У соціальній мережі "Одноклассники" Лінник входив до групи "Антимайдан". Наразі він видалився з групи.
Журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія було вбито під час Революції гідності – у ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Таксі з журналістом зупинили тітушки, витягли пасажирів і почали бити їх металевими палицями.
Веремія било троє чоловіків, один із них, на думку слідчих, – Крисін. Коли кореспондент вирвався і спробував утекти, у нього вистрілили (слідство вважає, що це зробив житель Горлівки Джалал Алієв, він у розшуку). Журналіст помер у лікарні від утрати крові і травм.
Згідно з даними слідства, у кримінальному світі у Крисіна прізвисько Шкаф, він більше ніж 10 років живе у Києві і координує тітушок. Крисін фігурує і в інших кримінальних провадженнях, зокрема про розбійний напад на одну зі столичних АЗС у травні 2016 року.
22 грудня суддя Лінник визнав Крисіна винним і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років умовно з випробувальним терміном два роки за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку, яке супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб із застосуванням вогнепальної або холодної зброї).
Прокуратура планує подати апеляцію на рішення суду і добиватися для Крисіна реального позбавлення волі строком на шість років.
25 грудня в Києві відбулася акція протесту, учасники якої вимагали посилення покарання для Крисіна.