Супрун: Із 2 квітня вже понад 150 тис. українців знайшли лікарів, із якими підписали декларації
Станом на 4 квітня до системи eHealth долучилося 63% комунальних установ, що надають первинну медичну допомогу, повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Із дня старту загальнонаціональної кампанії "Обери свого лікаря" понад 150 тис. українців підписали декларації із сімейними лікарями, педіатрами або терапевтами, написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун 6 квітня у Facebook.
"Із 2 квітня вже понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, із якими підписали декларації. Сподіваюся, що для своїх пацієнтів усі вони стануть тими самими довіреними фахівцями, до яких хочеться звертатися протягом життя з більшості питань щодо здоров’я", – зазначила вона.
Супрун наголосила, що кампанія з вибору лікаря почалася у всіх областях України.
"Медзаклади поступово підключаються до електронної системи охорони здоров’я – на 4 квітня у системі вже було 63% комунальних закладів, які надають первинну медичну допомогу. Щодня приєднуються нові", – розповіла в.о. міністра.
Усього з моменту запуску системи eHealth підписано понад 266 тис. декларацій про вибір лікаря, написала вона.
Супрун додала, що в деяких регіонах спочатку виникли труднощі. У Львові та Дніпрі старт кампанії з вибору лікаря відклали. Підписувати декларації у Львові почали 6 квітня, а в Дніпрі відновлять процес підписання найближчим часом, повідомила в.о. міністра.
"Щодо поодиноких порушень, то в деяких медзакладах громадянам відмовляли у вільному виборі лікаря. Найчастіший аргумент – пацієнт приписаний до іншого дільничого лікаря, тому має підписати декларацію в іншому місці. Нагадуємо, що неприпустимо тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію винятково зі своїм дільничним лікарем. Кожен українець вільний у виборі свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, де б він не був зареєстрований", – зазначила Супрун.
Вона наголосила, що відмовити у підписанні декларації можуть, тільки якщо медзаклад ще не підключено до електронної системи охорони здоров'я або якщо всі його лікарі вже набрали оптимальну кількість пацієнтів.
"Неправомірною також є відмова пацієнтам на підставі того, що в закладі немає бланків декларацій. Декларація формується в електронному вигляді й після заповнення роздруковується уповноваженою особою", – написала в.о. міністра.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.
28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.
2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Обери свого лікаря". Підписати декларацію можна з лікарями з тих установ, які підключено до електронної системи eHealth. Зараз у ній зареєстровано 1034 установи і 14 140 лікарів з усіх областей України. На дверях лікарень, підключених до eHealth, висить спеціальна наклейка "Тут можна обрати свого лікаря". Кампанія "Обери свого лікаря" – безстрокова.