Тимко та інші бабаки, які жили в окупації в Харківській області, живі і здорові – завідувач лабораторії ХНУ

В окупації за бабаками доглядало двоє співробітників лабораторії
Фото: karazin.ua
Харківський бабак Тимко, який щороку 2 лютого передбачає настання весни, а також інші бабаки, які проживають на біостанції Харківського національного університету імені Василя Каразіна в Харківській області, живі. Про це Суспільному 26 вересня повідомив завідувач лабораторії "Східні степи" біологічного факультету університету Володимир Грубник.

Село Нестерівка Великобурлуцької громади, де живе майже 30 бабаків, було під окупацією російських військ. Збройні сили України звільнили його під час контрнаступу у вересні.

Грубник розповів, що в окупації за бабаками доглядало двоє співробітників лабораторії.

Сам завідувач лабораторії приїздив до тварин минулого тижня і привіз гуманітарну допомогу від Червоного Хреста.

"Наші люди, які доглядали бабаків, живі, здорові. Володимир та Галина, це співробітники нашої лабораторії. Завдяки тому, що вони залишилися, всі наші бабаки живі і здорові. Усе гаразд. Доглядали пильно. Вони отримували все необхідне", – розповів він.

Під час окупації бабаки жили у клітках. Корм у них був, його закупили восени.

"У Тимка все гаразд, він уже готується відпочивати", – додав Грубник.

Він сподівається, що в лютому Тимко на біостанції зробить нове пророцтво про майбутню весну.

Контекст:

День бабака відзначають із 2004 року. Тимко ІІІ робить прогнози останні п'ять років. Його попередник – Тимко ІІ – працював сім років, після чого пішов на пенсію.

Російські війська перебували на території Харківської області від початку повномасштабного вторгнення в Україну – із 24 лютого.

Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні і сході країни. 23 вересня президент України Володимир Зеленський повідомив, що цього місяця на сході України звільнили 9 тис. км&³2; території, майже 400 населених пунктів.