Трусилися вікна і хиталися люстри. На Закарпатті відчули землетрус
На Закарпатті 9 жовтня жителі відчули землетрус. Про це повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита в Telegram.
Поштовхи були відчутні майже по всій території регіону. Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій здійснюють перевірку щодо ймовірних пошкоджень інфраструктури і житлових секторів.
"Станом на зараз немає інформації щодо можливих загроз, однак прошу бути пильними й у разі повторних поштовхів перейти в безпечні місця, подалі від багатоповерхівок та інших висотних будівель", – написав Микита.
Епіцентр землетрусу зафіксували у Словаччині приблизно о 21.23, повідомив пізніше Головний центр спеціального контролю, який займається відстежування землетрусів. За даними науковців, джерело землетрусу було на глибині 10 км, приблизно за 60 км від кордону з Україною (неподалік словацького міста Гуменне).
Магнітуда землетрусу – 5,4 за шкалою Ріхтера.
"За класифікацією землетрусів відноситься до сильно помірних. Даний землетрус відчувався в населених пунктах на території України багатьма людьми. Коливання подібні зі струсом, утвореним тяжко навантаженим автомобілем. Тремтіння вікон, дверей, посуду. Скрипіння підлоги і стін. Починається дрижання меблів. Предмети, які висять, легко розхитуються; рідина у відкритих ринках злегка коливається. У автомобілях, які стоять на місці, поштовх помітний. Землетрус не несе загрози для населення та об'єктів критичної інфраструктури", – ідеться в релізі.
Як пише Mukachevo.net, землетрус відчули в усій західній частині Закарпаття. У будинках закарпатців трусилися вікна і хиталися люстри, а подекуди на стелях з'явилися тріщини.
Контекст:
В Україні рідко фіксують землетруси, які могли б помітити люди, писало "ВВС News Україна".
Поштовхи на півдні Тернопільської, Хмельницької, Вінницької й у східній частині Одеської областей пов'язують із так званою зоною Вранча. Це сейсмічно активний регіон у Румунії – на стику Південних (румунських) і Східних (українських) Карпат, у повіті Вранча.
Частіше і з більшою силою землетруси в Україні стаються на Закарпатті й у Криму, де епіцентр поштовхів зазвичай фіксують у Чорному морі. Також виділяють Південно-Азовську сейсмоактивну зону, куди входять, зокрема, райони Донецької й Запорізької областей.