У більшості областей України триває вакцинація проти COVID-19 – Кузін

В Україні зараз роблять 50–60 тис. щеплень проти COVID-19 на тиждень
Фото: EPA
У всіх регіонах України, крім Донецької та Луганської областей, триває вакцинація проти коронавірусної інфекції COVID-19 і причин для її припинення немає. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар України Ігор Кузін, пише пресслужба МОЗ України.

"Вакцинація триває в усіх областях країни, за винятком Донецької та Луганської. Жодних нормативних, юридичних чи організаційних підстав для її припинення немає. Звісно, істотною перешкодою для вакцинації стає зменшення інфраструктури", – сказав він.

Кузін нагадав, що до початку повномасштабної війни в Україні працювало понад 3,5 тис. пунктів щеплень, 500 центрів масової вакцинації і 1400 мобільних бригад для важкодоступних груп населення.

Натепер не працює 1 тис. пунктів щеплення, майже 1 тис. мобільних бригад і приблизно 350 центрів масової вакцинації закрито з міркувань безпеки та через переорієнтацію медиків.

Кузін також розповів, що до 24 лютого в Україні робили орієнтовно 100 тис. щеплень на день, а зараз – 50–60 тис. на тиждень.

"Наразі використовуються дві вакцини – CoronaVac і Pfizer. Вакцин Moderna та AstraZeneca у країні немає і найближчим часом використовуватися вони не будуть, бо в нас вистачає перших двох", – додав головний санлікар.

Він також повідомив, що зараз додатково працюють бригади, які вакцинують внутрішньо переміщених осіб і людей, які живуть у віддалених районах у західному напрямку.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення COVID-19 пандемією.

Від початку пандемії в Україні діяв адаптивний карантин, коли регіони ділили на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, яка залежали від епідемічної ситуації.

Станом на 23 лютого 2022 року, напередодні відкритого вторгнення Росії, в Україні було зафіксовано майже 4,8 млн випадків хвороби, 105,2 тис. пацієнтів померли. Після початку повномасштабних бойових дій МОЗ перестало регулярно публікувати статистику щодо COVID-19.

22 березня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомляв, що коронавірус "не зник" і в країні щоденно реєструють приблизно 5–6 тис. випадків захворювання. Понад 4 тис. українців у той період перебували у лікарнях із COVID-19.

26 березня Кабмін скасував на час дії воєнного стану в Україні (його ввели 24 лютого) рівні епідемічної небезпеки, а також дію пункту про усунення від роботи працівників і держслужбовців, які не зробили щеплення проти COVID-19.

27 травня Кабінет Міністрів України продовжив до 31 серпня карантин, пов'язаний із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.