У чотирьох облцентрах України школярі продовжать навчання влітку

Навчальний процес у школах має тривати не менше як 175 днів
Фото: depositphotos.com
У чотирьох обласних центрах України – Сумах, Черкасах, Хмельницькому та Кропивницькому – продовжили термін навчального року для школярів. Про це 12 травня повідомляють на сайті Міносвіти "Нова українська школа".

Зокрема, у Сумах і Хмельницькому навчання триватиме до 11 червня, у Черкасах – до 8 червня, а у Кропивницькому деякі початкові школи працюватимуть до 7-го або 14 червня (залежно від часу перебування на карантині у зв'язку з пандемією COVID-19).

Як зазначила начальниця міського управління освіти Сум Антоніна Данильченко, навчальний процес у школах має тривати не менше як 175 робочих днів, а канікули – не менше як 30 днів, пише "Данкор онлайн". Оскільки восени канікули тривали на тиждень більше, то 11 червня буде останнім навчальним днем.

"У цьому навчальному році ці 175 днів завершуються 8 червня. Саме тому цей день і було визначено, як кінець навчання в школах", – підкреслила заступниця мера Черкас Марина Гаркава, її у Facebook цитує департамент освіти та гуманітарної політики місцевої міськради.

За словами начальниці управління освіти міськради Кропивницького Лариси Костенко, якщо батьки мають застереження щодо відвідування їхніми дітьми шкіл, вони можуть написати заяву і отримати завдання для дистанційного навчання, повідомило видання "Тoчка дoступ".

Водночас у департаменті освіти та науки Хмельницької міськради рекомендували школам організувати навчальний процес для 1–4-х класів за допомогою екскурсій і навчально-пізнавальної практики. Старшокласники, які навчалися у квітні дистанційно, продовжать очне навчання до 11 червня.

Директорка департаменту Надія Балабуст в інтерв'ю ТРК "Місто" зазначила, що якщо Хмельницький перебуватиме в "жовтій" або "помаранчевій" зонах карантину, то навчальним закладам міста рекомендуватимуть проводити останні дзвінки для випускників просто неба.

Контекст:

У квітні начальник головного управління шкільної освіти Міносвіти Юрій Кононенко повідомляв, що українські школи можуть продовжити навчальний рік у червні через карантин. "Рішення про це є прерогативою школи, це вирішує керівництво", – зазначав він.

У середині березня Міносвіти рекомендувало перевести студентів і учнів 5–11-х класів на дистанційне навчання в регіонах із "жовтим" і "помаранчевим" рівнями епідемічної небезпеки. У разі складної епідемічної ситуації відомство радило продовжити весняні канікули у школах.

У МОН України зазначали, що для навчальних закладів діють карантинні обмеження, визначені постановою Кабінету Міністрів №104 від 17 лютого 2021 року. Зокрема, заборонено відвідувати навчальні заклади, якщо на самоізоляції через контакт із пацієнтом із підтвердженим COVID-19 перебуває більше ніж половина учнів і персоналу установи, а також проводити в навчальних закладах масові заходи за участю більш ніж однієї групи (класу) й у присутності глядачів. За "червоного" рівня епідемічної небезпеки заборонено відвідування навчальних закладів незалежно від форми власності. Винятки – установи дошкільної освіти, спеціальні навчальні заклади і 1–4-ті класи установ загальної середньої освіти.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Від початку епідемії в Україні підтвердили понад 2,13 млн випадків коронавірусної інфекції (6813 – протягом останньої доби). 12 травня госпіталізували 2569 осіб.

Адаптивний карантин в Україні продовжили до серпня. Країна повернулася до такого режиму із 24 лютого. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

Станом на 13 травня всі регіони України перебувають у "жовтій" зоні епідемічної небезпеки.