У ДБР розповіли, скільки військових повернулося на службу із СЗЧ після початку дії нового закону
Після ухвалення закону України щодо військових, які вперше вчинили самовільне залишення частини (СЗЧ), до лав Збройних сил України повернулося 7 тис. військовослужбовців. Про це 10 січня поінформувала пресслужба ДБР.
У відомстві додали, що з них 4 тис. 396 осіб уже офіційно поновили на військовій службі, щодо решти відбувається процес поновлення й закриття кримінальних проваджень.
"Ця цифра з кожним днем збільшується, адже Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу тих військових, які самовільно залишили частину, до 1 березня 2025 року", – повідомили в ДБР.
Контекст:
Протягом 2023 року в Україні за СЗЧ засудили 1577 військовослужбовців, зокрема 30 жінок, розповідав голова Верховного Суду Станіслав Кравченко агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, це найпоширеніший злочин серед військовослужбовців (61% усіх засуджених за військові кримінальні правопорушення). Загалом від початку повномасштабного вторгнення в Україні відкрили майже 90 тис. проваджень щодо СЗЧ і дезертирства, повідомляв Офіс генерального прокурора.
28 листопада 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертирував.
Щоб уникнути кримінального покарання за СЗЧ, військові, які зробили такий крок, мали повернутися на службу до 1 січня 2025 року. Військовим, які до цієї дати повернулися із СЗЧ, мали поновити всі пільги й соцгарантії.
Протягом місяця після початку дії нового закону, за словами заступника начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ полковника Олександра Гринчука, добровільно у військові частини повернулося 6 тис. військовослужбовців.
9 січня заступниця керівника Офісу президента України Ірина Верещук повідомила, що Верховна Рада продовжила до 1 березня строк добровільного повернення на службу військовослужбовцям ЗСУ після СЗЧ.