У Харкові зайняті всі ліжка з киснем для хворих на COVID-19 – міськрада
"Станом на сьогодні є 1540 ліжок, а у стаціонарі перебуває 1149 пацієнтів. Були випадки, коли стояли "швидкі". Але там питання вирішували, куди направити – або у реанімацію, або можна покласти на звичайне ліжко і під'єднати до концентратора, щоб хворий міг дихати", – сказала Головіна.
За її словами, досі "патової ситуації" з розміщенням хворих на COVID-19 не було, у місті постійно збільшують кількість місць з киснем.
Водночас Головіна зауважила про зниження у Харкові кількості хворих, що надходять у стаціонари.
7 жовтня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харкова ухвалила рішення перевести місто з 10 жовтня в "помаранчеву" зону епідемічної небезпеки. 9-го і 10 жовтня у лікарнях Харкова терміново розгорнули приблизно 500 додаткових ліжок для пацієнтів із COVID-19.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня головний санлікар Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник збільшився. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Станом на 18 жовтня в Україні підтвердили 2,6 млн випадків COVID-19, 17 жовтня захворіло 9524 людини. Як повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі, за останні 24 години у Харкові виявили 379 нових випадків коронавірусної інфекції.
Згідно з індикаторними показниками МОЗ, Харківська область відповідає "помаранчевому" рівню епідемічної небезпеки. У регіоні вже три дні фіксують перевищений рівень (60 випадків на 100 тис. населення) госпіталізацій (96,5, 101,3, 100,8). 17 жовтня завантаженість ліжок із киснем становила 61,9%.