У Києві почали від'єднувати від світла будинки, під'єднані до ліній разом з об'єктами критичної інфраструктури
За його словами, 28 листопада жителів Києва від'єднували від світла в середньому на дев'ять годин, 29 листопада – менше ніж на сім годин на добу, а 30 листопада протягом дня було від'єднано на 5 тис. клієнтів менше, ніж напередодні (953 тис.).
Водночас у столиці досі застосовують екстрені вимкнення електроенергії, стабілізаційні графіки поки що не працюють.
"Друге. У будь-якому населеному пункті є об’єкти критичної інфраструктури, які важливо заживити якомога швидше. Їх підключають найпершими і вони не беруть участі в екстрених відключеннях. Перелік таких об’єктів визначає місцева влада, – написав Коваленко. – Разом із ними до ліній можуть бути підключені звичайні житлові будинки. Якщо їх можна переключити на іншу лінію, яка вимикається, то енергетики їх перемикають. Це нешвидкий процес, однак із хорошим прогресом: раніше на столицю таких будинків було 2 тис., зараз – 745".
Однак, як зазначив Коваленко, є будинки, які не можна перепід'єднати на іншу лінію.
"Проте і по них очікується адміністративне рішення – ручне відключення, яке мають робити ЖЕК/ОСББ чи керуючі компанії. Подивимося, наскільки це буде робоча схема", – резюмував представник Yasno.
Контекст:
Росія здійснює масовані обстріли критичної інфраструктури України з початку жовтня.
Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго.