У Києві попрощалися з батьком Суркісів. На церемонію прийшли Кучма, Кравчук, Ющенко, Ахметов і Коломойський. Фото photo icon

Церемонія прощання із Суркісом відбулася на НСК "Олімпійський"
Фото: FC Dynamo Kyiv / Facebook
7 лютого в Києві поховали Михайла Суркіса – батька народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя", колишнього віцепрезидента УЄФА Григорія Суркіса та українського бізнесмена, президента ФК "Динамо" (Київ) Ігоря Суркіса, який помер на 102-му році життя. На церемонію прощання прийшло багато відомих політиків, бізнесменів, громадських діячів, зокрема колишні президенти Леонід Кучма, Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, а також бізнесмени Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

7 лютого в Києві провели в останню путь Михайла Суркіса – батька народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя", колишнього віцепрезидента УЄФА Григорія Суркіса та українського бізнесмена, президента ФК "Динамо" (Київ) Ігоря Суркіса, повідомляють на сайті київської команди.

Суркіс помер 4 лютого на 102-му році життя.

Церемонія прощання відбулася на НСК "Олімпійський". Її відвідало багато відомих політиків, бізнесменів, журналістів, спортсменів і громадських діячів, зокрема колишні президенти Леонід Кучма, Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, бізнесмени Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, мер Києва Віталій Кличко із братом, колишнім боксером Володимиром Кличком, колишній спікер Верховної Ради Володимир Литвин, колишні прем'єр-міністри Анатолій Кінах і Володимир Гройсман, колишні голови Служби безпеки України Ігор Смешко і Василь Грицак, кардіохірург, гендиректор інституту серця Борис Тодуров, народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко і Сергій Льовочкін, народний депутат від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін, народний депутат від "Слуги народу", борець греко-римського стилю Жан Беленюк, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон і головна редакторка видання Олеся Бацман, продюсер, керівник "Савік Шустер Студії" Павло Єлізаров, ведучий телеканала "Україна 24" Василь Голованов, ведучий "112 Україна" Петро Мага, колишній баскетболіст Олександр Волков, колишні футболісти Олександр Заваров, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Леонід Буряк, Володимир Веремєєв, Олексій Михайличенко, Анатолій Дем'яненко, Олександр Шовковський та Олег Протасов.

Леонід Кравчук, Віктор Ющенко та Ігор Суркіс. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Володимир і Віталій Клички. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Ігор і Григорій Суркіси. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський. Фото: fcdynamo.kiev.ua

"Це була людина з великої літери. Мудрець. Людина, яка бачила стільки у своєму житті, скільки не можна прочитати в жодній книзі. Він мав неймовірний оптимізм, неймовірну жагу до життя. Він виховав двох чудових синів, які стільки зробили для України. Він дуже любив своїх онуків і правнуків... Я б дуже хотів, щоб усі, хто сьогодні присутні на цьому сумному заході, прожили стільки само, зберегли таку ясність розуму, таке велике серце і таке відчуття життя", сказав Гордон у коментарі YouTube-каналу ФК "Динамо".

Григорій Суркіс, Рінат Ахметов, Дмитро Гордон і Олеся Бацман. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Фото: fcdynamo.kiev.ua

Юрій Бойко. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Родині Суркісів висловлюють співчуття Леонід Кучма з дружиною Людмилою Кучмою і Віктор Пінчук із дружиною Оленою Пінчук. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Сім'я Суркісів біля труни. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Суркіса поховали на Берковецькому кладовищі поруч із дружиною Риммою Яківною, яка померла 2014 року.

Михайло Давидович Суркіс народився 1919 року в Одеській області. У березні 1942 року достроково закінчив Куйбишевську військово-медичну академію в Самарі, після чого його відправили на фронт під Сталінградом.

"Після Сталінграда була Курська дуга, а потім – Україна і на Берлін. 28 квітня 45-го ми вже з автоматів-пістолетів на аеродромі "Шенефельд" стріляли", – розповів він в інтерв'ю Гордону 2017 року.

Суркіса нагороджено орденом Вітчизняної війни, двома орденами Червоної Зірки, орденом Богдана Хмельницького, медалями "За бойові заслуги", "За звільнення Варшави", "За взяття Берліна".

На церемонії прощання був почесний караул. Фото: fcdynamo.kiev.ua

Фото: FC Dynamo Kyiv / Facebook

Після війни Суркіс працював лікарем-невропатологом в одній із київських поліклінік, загалом цій професії він присвятив понад 60 років.

У віці 96 років Суркісу зробили операцію на відкритому серці, її провів відомий український кардіохірург, гендиректор Інституту серця Борис Тодуров.

У тому самому інтерв'ю Гордону 2017 року на запитання, у чому секрет його довголіття, Суркіс відповів, що, найімовірніше, у генах і ставленні до життя.

"Намагаюся бути спокійним, але принциповим з усякого погляду, – сказав він. – А про смерть я взагалі не думаю. Я знаю, що смерть – це кінець життя, фінал, а фінали всюди є: у футболі, спектаклі... Рано чи пізно кінець настає – так навіщо такими думками мучитися? Яке від цього задоволення? А мій принцип такий: від усього в житті треба задоволення отримувати, навіть від зустрічі з недругами" .

Фото: fcdynamo.kiev.ua