У Києві потрібно знизити 60% споживання електроенергії, тривають екстрені вимкнення – ДТЕК

Дефіцит в українській енергосистемі виник унаслідок масованих атак РФ по енергооб'єктах України
Фото: ДТЕК / Telegram
У Києві тривають екстрені вимкнення світла. Про це поінформувала 28 листопада пресслужба "ДТЕК Київські електромережі".

"ДТЕК Київські електромережі" – оператор системи розподілу електроенергії, що забезпечує електропостачання Києва. Як зазначено на сайті компанії, вона обслуговує понад 1,2 млн клієнтів, "це практично всі жителі й підприємства столиці".

"За розпорядженням НЕК "Укренерго" маємо знизити 60% потужності споживання Києва. Забезпечення світлом критичної інфраструктури – лікарень, насосних і теплових пунктів – потребує 58% електроенергії, яка лишається. Для живлення побутових споживачів є тільки 42% електроенергії", – ідеться в повідомленні.

У ДТЕК додали, що "роблять усе можливе, щоб давати світло кожному клієнту по дві-три години двічі на добу".

Автори повідомлення назвали вимушеним кроком екстрені вимкнення й запевнили: до вимкнень за графіком столиця повернеться, щойно вдасться збалансувати систему. 

У Київській міській військовій адміністрації уточнили, що у столиці в режимі аварійних вимкнень перебуває 55% абонентів.

"Максимальна тривалість кожного відключення має складати не більше п'яти годин. Якщо у вас відключають на триваліший період, або зовсім не ввімкнули електроживлення від 23 листопада – звертайтеся у ДТЕК", – додали у КМВА.

Контекст:

Росія здійснює масовані обстріли критичної інфраструктури України з початку жовтня.

Унаслідок обстрілів 23 листопада загинуло 10 людей, повідомляли у МВС увечері того самого дня. Пізніше стало відомо про ще двох загиблих у Київській області. Влучання в об'єкти критичної інфраструктури та інші об'єкти фіксували, зокрема, у Києві, Київській, Львівській і Кіровоградській областях.

Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС від'єднали від мережі, проблеми з електро-, водо- й теплопостачанням були по всій країні.

За даними командування Повітряних сил ЗСУ, українські захисники збили 51 із 70 російських ракет і п'ять ударних БПЛА. Водночас президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначали, що окупанти випустили по Україні 67 ракет.

Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго. Станом на вечір наступного дня дефіцит електроенергії становив 50%, до ранку 26 листопада він знизився до 30%, до ранку 27-го – до 20%. У понеділок вранці дефіцит різко зріс і о 10.00 становив 27%, аварійні вимкнення ввели по всій Україні.

До цієї атаки дефіцит в енергосистемі становив 15–20%, повідомляли в "Укренерго".