У Луцьку назвали незрозумілим рішення внести місто до "червоної" зони поширення коронавірусу
Радник мера Луцька Ігор Поліщук заявив, що влада міста не посилить карантину, поки не буде офіційно введено надзвичайного стану. Рішення внести Луцьк у "червону" зону було ухвалено "без будь-яких особливих причин", вважає він.
Луцьк безпідставно внесли до "червоної" зони поширення коронавірусної інфекції. Про це 31 липня заявив у Facebook радник мера міста Ігор Поліщук.
"Державною комісією ТЕБ та НС (орган із не зовсім зрозумілим правовим статусом) без будь-яких особливих причин віднесено наше місто Луцьк із 3 серпня до "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Справжні мотиви такого рішення незрозумілі, адже в останній час щодо статистики по рівню захворюваності на COVID-19 у місті нічого не змінилося", – написав він.
Радник мера підкреслив, що "червоний" рівень означає – потрібно зупинити громадський транспорт, закрити дитячі садки, установи громадського харчування, готелі та інше, "що в свою чергу призведе до відсутності роботи й засобів для прожиття у тисяч лучан та ще більші недонадходження до міського бюджету й спричинить величезні незручності та проблеми для десятків тисяч лучан".
"Недолугі, невчасні та непрофесійні рішення щодо протидії коронавірусу й так довели країну до економічного колапсу, знищили сотні тисяч робочих місць та значно погіршили рівень життя українців й рівень економічної активності у країні. Повідомляємо, що Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням", – заявив Поліщук.
За його словами, "якщо центральна влада хоче працювати по закону – нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження".
Уряд України розділив країну на чотири зони залежно від поширення інфекційного захворювання COVID-19: "червону", "помаранчеву", "жовту" і "зелену". Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області потрапили в "червону" зону адаптивного карантину, що передбачає зупинення громадського транспорту, закриття освітніх установ, ресторанів і торгово-розважальних центрів.
В Україні станом на 31 липня коронавірус підтверджено у 69 884 випадках, від початку епідемії померло 1693 пацієнти, видужало 38 752 особи.