У Львівській і Волинській областях звільнили керівників виконавчих служб за неефективне стягнення аліментів
Міністр юстиції України Павло Петренко попередив, що продовжить ухвалювати кадрові рішення, якщо спостерігатиме непрофесіоналізм із боку державних виконавців.
Двох керівників управлінь державної виконавчої служби у Львівській та Волинській областях звільнили за неефективне стягнення заборгованостей щодо сплати аліментів. Про це 2 березня заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомив "Укрінформ".
"Ми зараз бачимо або професійність, або непрофесійність державних виконавців і їхніх керівників. І для мене це важливо, тому що я буду продовжувати приймати кадрові рішення", – наголосив він.
Прес-служба Мін'юсту повідомила, що проблеми щодо стягнення аліментів також наявні в Івано-Франківській, Дніпропетровській і Житомирській областях. Позитивну динаміку фіксують у Полтавській та Запорізькій областях.
Держвиконавці вже винесли 70 тис. постанов про заборону боржникам, які мають заборгованість понад шість місяців, виїздити за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю і полювати.
7 грудня 2017 року Верховна Рада підтримала зміни до законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання завдяки вдосконаленню порядку примусового стягнення заборгованості щодо сплати аліментів.
4 січня 2018 року документ підписав президент України Петро Порошенко.
5 лютого Мін'юст запустив Єдиний онлайн-реєстр боржників. У ньому є понад 170 тис. електронних записів про неплатників аліментів. Серед них – депутати, чиновники та представники силових структур.
В Україні почали роботу оперативні штаби та мобільні групи, які ведуть боротьбу з несплатою аліментів.