У Львівській області у семирічної дівчинки діагностували правець. Дитину ввели в медикаментозний сон
"На жаль, дитина не була захищена за допомогою вакцинації. Отже, нагадую! Спори правця є скрізь. Найменша ранка може становити небезпеку! Порятунок один – вакцинація! Безкоштовно держава гарантує щеплення у віці двох, чотирьох, 18 місяців, шести, 16 років. Надалі 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96 тощо. Без обмеження віку", – заявила вона.
Завідувачка реанімаційного відділення лікарні "Охматдит" Віра Приймакова повідомила сайту Zaxid.net, що дівчинка з Мостиського району Львівської області із 14 липня в реанімації. У дитини генералізована форма правця.
"Дитина вакцинована в один рік, ревакцинація їй не проводилася. Дівчинка на ШВЛ, у медикаментозному сні", – сказала Приймакова.
Дівчинку в реанімацію перевели з травматологічного відділення.
За інформацією Приймакової, цьогоріч це перший випадок правця. Раніше лікарям вдавалося рятувати дітей із дуже тяжкими формами захворювання, зазначили львівські журналісти.
Центр громадського здоров'я МОЗ України у 2021 році про інші випадки правця не повідомляв.
У 2020 році в Україні, за даними ЦГЗ, було 12 випадків захворювання на правець. Із них п'ять – серед дітей 10–14 років. Випадки правця зафіксували у Волинській, Миколаївській, Вінницькій, Рівненській, Львівській, Чернігівській, Київській, Полтавській і Харківській областях.
Іванченко-Тимко порадила у своєму пості звертатися до медиків по екстрену профілактику в разі травмування.
"Перші симптоми – біль і посмикування м'язів, важко відкрити широко рот, дивна (сардонічна) посмішка, судоми. Летальність становить до 40%. Не варто випробовувати долю", – зазначила лікарка.
Контекст:
Правець – це інфекційне захворювання, що передається під час контакту зі спорами бактерій Clostridium Тetani. Інфікуватися можна через потрапляння бруду в рану, внаслідок укусів тварин або травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини захворювання не передається.
Без своєчасної медичної допомоги хвороба може призвести до смерті, підкреслили в Центрі громадського здоров'я МОЗ України.