У Львові провели незвичайну операцію – підлітку з раком кісток пришили ногу задом наперед
У львівській дитячій лікарні імені святого Миколая хірурги провели унікальну операцію на нозі 18-річної жительки Івано-Франківська Юлі, яка має онкологічне захворювання кісток. Про це 15 листопада лікарня поінформувала у Facebook.
"У Львові лікарі трьох міст виконали рідкісну операцію – ротаційну пластику. Аби зберегти функціональність ноги юній дівчині з онкологією, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили задом наперед. [...] Юля вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію й боротьбу з недугою", – ідеться в повідомленні.
Медики зазначають, що пізніше пацієнтку чекає протезування – "функцію видаленого колінного суглоба виконуватиме стопа, завдяки чому дівчина зможе отримати функціональний протез і опанувати ходьбу".
"Про свій небезпечний діагноз – рак кісток – Юля з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Вона вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз: остеосаркома 2B стадії. Дівчину почали лікувати місцеві онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала й могла вбити юну дівчину", – розповіли у львівській лікарні.
Вони пояснили, що поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише терміновим видаленням ураженої стегнової кістки, але у хворої рак поширився вже на колінний суглоб, і це загрожувало ампутацією ноги на високому рівні.
"Аби поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст: Івано-Франківська, Львова й Києва. Після декількох консиліумів вони вирішили провести рідкісну для України операцію – ротаційну пластику. Готувалися до втручання спеціалісти одразу чотирьох лікарень: Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, Київського міського центру пластичної мікрохірургії, Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні та дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об'єднання Львова", – зазначають у пості.
За рідкісну для України операцію подяку висловили лікарям Юрію Томащуку, Сергію Бидулі, Сергію Рябчуну, Олександру Калінчуку, Галині Гачкевич і Богдану Матвіїву.