У Львові у зв'язку з карантином обмежили роботу нічних клубів
"Міська комісія ТЕБ та НС прийняла рішення, що роботу нічних клубів обмежено до 23.00. По факту, їхня робота може здійснюватися у форматі закладу громадського харчування або концертного залу, але тільки до 23.00. Діяльність усіх установ після 23.00 є забороненою. Наше завдання – на час потужної хвилі захворюваності [на коронавірусну інфекцію COVID-19] максимально скоротити всі можливі контакти і відмовитися від усіх заходів, від яких можливо відмовитися", – сказав перший заступник міського голови Андрій Москаленко.
Він також повідомив, що масові заходи в місті зараз можна проводити тільки за умови вакцинації проти коронавірусу 100% організаторів і учасників або за наявності в них негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Від початку епідемії в Україні підтвердили 2,6 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 60,8 тис. пацієнтів. У Львівській області від початку епідемії підтвердили 164,3 тис. випадків COVID-19 (+546 протягом останньої доби), померло 4198 осіб (+24 протягом останньої доби). Садовий заявляв, що ситуація з COVID-19 у Львові зараз гірша, ніж була в цей самий період рік тому.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні ввела "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України із 23 вересня, із 15 жовтня в "червону" зону переходить Херсонська область.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.