У Мінкульті заявили, що розірвання договору про користування Лаврою стосується всіх її приміщень. В УПЦ МП назвали це "забаганкою чиновників"

За словами Ткаченка, відсьогодні працюватимуть створені заповідником робочі групи з інвентаризації майна Лаври
Фото: depositphotos.com

Розірвання договору з Українською православною церквою Московського патріархату про безоплатне користування Києво-Печерською лаврою стосується всіх приміщень, розташованих на території національного заповідника. Про це 10 лютого в Telegram повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він наголосив, що всі будівлі та майно Лаври належать державі.

За словами міністра, попередження про розірвання договору, надіслане заповідником УПЦ МП, обґрунтоване висновками міжвідомчої робочої групи, яка встановила порушення монастирем умов документа про користування державним майном.

Ткаченко зазначив, що відсьогодні працюватимуть створені заповідником робочі групи з інвентаризації майна й обстеження технічного стану будівель і споруд.

Пресслужба УПЦ МП назвала одержане від заповідника попередження "черговим ультиматумом".

"У цьому листі жодної інформації про юридичні підстави для таких дій не зазначено. Що ж до роботи згаданої у листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено і з грубим порушенням юридичних норм. Тож єдиною підставою для відселення монахів із православної святині є лише забаганка чиновників із Мінкульту, так само як це було і за радянської влади у 60-х роках минулого століття", – ідеться у заяві УПЦ МП.

Контекст:

Лавра належить державі, відповідає за об'єкт Міністерство культури та інформаційної політики України. 79 споруд Києво-Печерської лаври із 2013 року були у безоплатному користуванні у чоловічого монастиря УПЦ МП за розпорядженням Кабміну.

УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії". На соборі 27 травня 2022 року УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) й висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав повномасштабне вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його. У ПЦУ вважають, що зміна статуту – це "спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату".