У Мінцифри розповіли, чи можна підробити сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 у "Дії"

Із кінця серпня згенерувати COVID-сертифікати в "Дії" можуть усі українці, які пройшли повний курс вакцинації
Фото: depositphotos.com
Підробити сертифікат про вакцинацію проти коронавірусної інфекції COVID-19 не можна. Про це заявив керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік у коментарі "РБК-Україна".

Він зазначив, що застосунок "підтягує" інформацію з електронної системи МОЗ.

"Якщо заплатити гроші лікарю і він вам сертифікат підробить, то "Дія" його підтягне. Адже застосунок влаштований так, що показує дані з реєстрів. Ми не аналізуємо дані на правдивість, адже за це відповідають певні системи. Але купити сертифікат із занесенням у базу "Дії" не можна. "Дія" показує дані з електронної системи охорони здоров’я", – сказав Банік.

Контекст:

29 червня Кабмін затвердив порядок формування та використання COVID-сертифіката в Україні. Крім міжнародних і внутрішніх COVID-сертифікатів, в Україні використовуватимуть іноземні сертифікати, видані уповноваженими установами держав, із якими Україна уклала міжнародний договір про взаємне визнання.

14 липня Кабінет Міністрів визначив строк дії COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів. Український сертифікат вакцинації діятиме протягом 180 діб.

У МЗС розповіли, що Україна веде переговори про взаємне визнання COVID-сертифікатів і свідоцтв про вакцинацію проти коронавірусу з усіма європейськими країнами.

ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку "Дія" відповідають європейським, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації 19 серпня. Україна – одна з перших у списку країн – не членів Європейського союзу, чий паспорт вакцинації визнаватимуть повністю і використовуватимуть, як і європейський сертифікат, на території ЄС, заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він пояснив, що українцям не треба додатково отримувати міжнародний сертифікат для поїздок у ЄС, оскільки можна буде подорожувати за електронними документами.

27 серпня Банік повідомив, що Міністерство цифрової трансформації завершило бета-тестування сертифікатів вакцинації в застосунку "Дія", тепер їх можуть згенерувати всі охочі, яким ввели дві дози вакцини проти коронавірусу.