У Мінцифри розповіли, коли в "Дії" буде доступний "внутрішній" COVID-сертифікат

У "Дії" поки буде доступний "внутрішній" COVID-сертифікат
Фото: depositphotos.com
Цифрові COVID-сертифікати мають з'явитися в застосунку "Дія" до 1 липня. Про це заявили в Міністерстві цифрової трансформації, повідомила пресслужба президента України після наради в Офісі президента 14 червня.

У пресслужбі уточнили, що йдеться про "внутрішні" сертифікати. Робота над їхнім запровадженням ще триває.

Контекст:

Одним із перших у світі цифровий COVID-паспорт ввів Бахрейн, про це 17 лютого писало видання Arab News. 19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров'я Ізраїлю. Програму видавання COVID-паспортів для своїх громадян запустив також Китай.

У березні Єврокомісія презентувала законопроєкт про введення цифрових COVID-паспортів. Сертифікат буде дійсним у всіх країнах – членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Повідомляли, що документ має полегшити поїздки. Зокрема, його власника можуть звільнити від проходження тесту або карантину під час в'їзду в ту чи іншу країну.

Наприкінці місяця європейський комісар з питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який діятиме в ЄС. У ньому буде вказано дату народження, паспортні дані (з можливістю їхньої перевірки через QR-код), інформацію про наявність щеплення й тип вакцини, яку ввели власнику, чи є в нього антитіла (якщо людина вже перехворіла) або результат ПЛР-тесту (якщо людина і не вакцинувалася, і не хворіла).

9 червня Європарламент затвердив введення цифрового COVID-сертифіката. Сім країн ЄС – Болгарія, Данія, Німеччина, Греція, Польща, Хорватія та Чехія – уже видають цифрові COVID-сертифікати в тестовому режимі.

Запуск паспортів вакцинації проти коронавірусу в Україні планують 1 липня, повідомляли в Мінцифри. У МОЗ розповідали, що COVID-сертифікат міститиме інформацію про вакцинацію, негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати в лікаря або згенерувати в застосунку чи на порталі "Дія".

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) критично ставляться до ідеї запровадити COVID-паспорти. Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.

9 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що український COVID-сертифікат ще на стадії розроблення, його введуть після затвердження міжнародних вимог ЄС і ВООЗ. Глава уряду додав, що запуск орієнтовно планують на липень.