У МОЗ назвали дату початку вакцинації проти COVID-19 в Україні
Вакцинацію проти коронавірусної інфекції в Україні почнуть орієнтовно 15 лютого. Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю "ВВС News Україна", опублікованому 29 січня.
За словами Ляшка, до цієї дати в Україну мають привезти перші партії вакцини.
"Можемо сказати, що в районі 15 лютого. Десь так. Можливо, і пізніше. Багато процесів на етапі узгодження", – сказав він.
Ляшко запевнив, що відкласти старт кампанії з імунізації можуть лише в разі форс-мажорних обставин.
"Наприклад, не відпустять партію [вакцин], партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду. Якщо ми не отримаємо в лютому вакцину, то лише через такі от речі. Я більш ніж упевнений, що в лютому почнеться кампанія з імунопрофілактики проти коронавірусу", – підкреслив заступник міністра.
Він не зміг сказати, який препарат Україна отримає першим. За словами Ляшка, сьогодні стане остаточно відомо, чи нададуть країні препарат від Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX. Якщо це буде не Pfizer, то, найімовірніше, – AstraZeneca (заступник міністра оцінив імовірність того, що Україні дадуть цей препарат, у 80%).
Україна в межах COVAX розраховує на безплатне постачання 16 млн доз вакцини, повідомляли в Міністерстві охорони здоров'я.
1,9 млн доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", яка здобула квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Очікують, що перші 700 тис. доз поставлять в Україну до кінця лютого.
25 січня президент України Володимир Зеленський анонсував отримання країною "першого мільйона" доз вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 "від провідної світової компанії". Він висловив упевненість, що вакцинацію розпочнуть у лютому.
Згідно з національним планом, 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією протягом 2021–2022 років.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За інформацією агентства Bloomberg, у світі зробили вже понад 86,4 млн щеплень проти коронавірусу. Кампанії з вакцинації стартували в 60 країнах.