У МОЗ України прогнозують зростання захворюваності на COVID-19 із другої половини січня, спалах зумовить "Омікрон"

Кузін: Погана новина в тому, що цей штам передається набагато швидше, ніж "Дельта"
Фото: Ігор Кузін / Facebook
Міністерство охорони здоров'я України прогнозує, що з другої половини січня в країні знову зросте рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19, погіршення епідемічної ситуації сягне піку в середині лютого.

Про це головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін розповів в інтерв'ю "Українському радіо", яке вийшло 30 грудня.

"Прогностично десь із другої половини січня і в лютому ми спостерігатимемо підвищення рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію, яка, швидше за все, вже буде викликана новим штамом "Омікрон", – сказав Кузін.

За його словами, зараз в Україні 99% випадків COVID-19 спричинені штамом "Дельта", який циркулює в усіх регіонах країни.

"Дельта" витісняла звичний нам штам коронавірусної інфекції протягом кількох місяців. Але те, що ми бачимо за статистикою інших країн: штам "Омікрон" витісняє "Дельту" набагато швидше. [...] Станом на 30 грудня було виявлено лише шість лабораторно підтверджених випадків штаму "Омікрон". Більше половини цих випадків пов'язані з перебуванням за кордоном, а друга частина пов'язана з контактом із підтвердженою особою, тобто йдеться про домашні осередки", – розповів Кузін.

Головний санлікар України повідомив, що, згідно з клінічними даними, хвороба, зумовлена "Омікроном", має легший перебіг, ніж у разі зараження штамом "Дельта".

"Погана новина полягає в тому, що цей штам передається набагато швидше, ніж "Дельта": швидкість його передачі зростає майже на третину. [...] І звичайно, що люди із супутніми неінфекційними хворобами, імунокомпроментовані люди потрапляють у більшому відсотку випадків у лікарняні заклади. [...] Ефективність повного курсу вакцинації при штамі "Омікрон" також дещо знижується: відсоток зниження зараз становить приблизно 30%. Бустерна доза може застосовуватися для того, щоб підняти цей відсоток, скоротити його до 50%", – розповів він.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ПАР 22 листопада 2021 року виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, який має велику кількість мутацій, що викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". Станом на 22 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти коронавірусу, але менш небезпечний.

В Україні від початку епідемії підтвердили понад 3,67 млн випадків COVID-19, померло майже 96,2 тис. людей. Станом на сьогодні відомо про вісьмох інфікованих варіантом "Омікрон" українців.

У прогнозі Національної академії наук України, опублікованому 21 грудня, йдеться, що Україна може відчути вплив штаму коронавірусу "Омікрон" на епідемічну динаміку на початку січня 2022 року.