У МОЗ України розповіли, чи переглядатимуть умови карантину
На думку міністра, адаптивний карантин продемонстрував свою ефективність.
"Ми намагаємося його дотримуватися. Після того як ми внесли зміни минулої осені, багато обмежень не стосуються вакцинованих. Якби ми досягли рівня вакцинації, як у Великобританії, то ми могли б розглядати можливість послаблення карантинних обмежень", – сказав він.
Щоб уникнути локдауну в усій країні, українцям треба вакцинуватися, зазначив Ляшко. За його словами, вакцин в Україні досить, щоб 2022 року провакцинувати проти коронавірусу 70% населення та зробити бустерні щеплення всім охочим.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. За час епідемії в Україні підтвердили понад 3,8 млн випадків COVID-19 (із них 22 473 – за останню добу), одужало майже 3,6 млн людей, летальних випадків – 99 129.
Кампанія з вакцинування в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Відтоді хоча б одну дозу вакцини проти коронавірусу ввели понад 15 млн осіб, дві – 14,4 млн.
В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 березня 2022 року. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, що залежать від епідемічної ситуації.
Восени 2021 року низка областей і Київ були у "червоній" зоні, потім, коли захворюваність почала знижуватися, їх поступово перевели до "жовтої". Останніми "червону" зону покинули Волинська та Запорізька області. Із 30 грудня всі регіони були у "жовтій" зоні. Із 24 січня 2022 року до "червоної" зони перейде Івано-Франківська область. Ляшко каже, що близькі до цього також Львівська, Рівненська та Чернівецька області.