У Польщі утворилася нова хвиля еміграції українців – посол
"Наскільки вони відчувають себе впевнено і комфортно, це залежить теж від того, наскільки вони тут легально або нелегально перебувають. Хто перебуває в країні легально, відчувають себе впевнено, бо, якщо щось трапилося, можна звернутися до поліції, до консульства. Багато поляків, з якими я спілкуюся, дуже високо цінують українців, які сюди приїжджають працювати", – сказав дипломат.
За його словами, про українців поляки відгукуються "як про висококваліфікованих інженерів, фінансистів, банкірів".
"Вони хочуть працювати, вони не бояться роботи. Про них говорять тільки гарні слова... Звичайно, деякі поляки теж не дуже хочуть, щоб українці сюди приїжджали працювати. Бо їм потрібно рівнятися на темп роботи наших людей... Ми трохи швидші, ми готові працювати довше, ніж передбачено, щоб заробити більше. Тому конкуренція існує", – пояснив Дещиця.
Серед питань, які "необхідно поліпшити в Польщі, щоб українці відчували себе більш комфортно", посол назвав школи з українською мовою навчання, яких, за його даними, "дуже мало".
"Так, наші громадяни можуть відправити своїх дітей у польські школи. Але якщо хочуть, щоб вони вивчали українську мову або культуру, таких шкіл дуже мало, потрібно їх збільшувати. Те ж саме з телебаченням – усього, здається, одна програма на тиждень [українською мовою], це дуже мало. У Польщі утворилася вже нова хвиля еміграції, вони випускають свою українську газету. Але, мені здається, цього замало для такої кількості українців, яка тут перебуває", – розповів Дещиця.
Він зазначив, що уряд Польщі допомагає насамперед тим переселенцям з України, у кого є польське коріння, особливо тим, хто отримав карту поляка, "тобто зміг довести, що у них прадіди, діди були польського походження".