У ProZorro спростували інформацію про рейдерську атаку на систему державних закупівель
Рейдерська атака на приватну компанію "Держзакупівлі.Онлайн", здійснена 2017 року, не зачепила роботи держпідприємства ProZorro.
Роботі системи публічних державних закупівель ProZorro нічого не загрожує. Так у пресслужбі держпідприємства ProZorro прокоментували інформацію про рейдерську атаку на приватну компанію "Держзакупівлі.Онлайн", про яку 23 жовтня повідомила прокуратура Києва.
"Система ProZorro побудована за дворівневою системою: є центральна база даних і модуль аукціонів, які адмініструє державне підприємство ProZorro, а є акредитовані приватні майданчики, які створюють призначений для користувача інтерфейс і надають клієнтам підтримку. Власне, така розгалуженість системи якраз робить будь-які несанкціоновані втручання в електронну систему і базу даних неможливими", – ідеться в повідомленні.
У пресслужбі ProZorro заявили, що загрози безпеці електронній системі ProZorro немає й не було.
"Майданчик, про який ідеться в публікаціях, – це приватна компанія, яка, серед іншого, надає послуги з доступу до системи державних закупівель ProZorro. Водночас вона не входить у ProZorro, не є одним із сайтів ProZorro. Ситуація від 2017 року, про яку повідомила прокуратура, не має жодного стосунку до державного підприємства ProZorro, яке на 100% належить державі в особі Кабінету Міністрів", – додали у пресслужбі.
Корпоративних або технологічних атак на систему ProZorro зловмисники не здійснювали, підкреслили у пресслужбі держпідприємства.
23 жовтня пресслужба Київської міської прокуратури повідомила, що рейдери під керівництвом колишнього правоохоронця незаконно заволоділи половиною компанії "Держзакупівлі.Онлайн", що надає доступ до системи державних закупівель ProZorro.
ProZorro працює з початку 2015 року. Із 1 серпня 2016 року всі державні тендери, які перевищують порогові значення (від 200 тис. грн – для товарів і послуг та від 1,5 млн грн – для робіт), мають проводити через ProZorro. Пресслужба ProZorro у грудні 2019 року повідомляла, що завдяки системі держава заощадила приблизно 100 млрд грн.