У Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства
"До співавторства долучилися 17 моїх колег із фракцій "Голос" та "Слуга народу"... Але потрібно й далі переконувати депутатів і депутаток, що вагаються. Особливу увагу маємо приділити головному комітету – з питань правової політики. Він ключовий для законопроєкту про реєстровані партнерства", – написала Совсун.
Відповідно до законопроєкту, цивільним партнерством вважатимуть зареєстрований в певному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статей, ідеться в пояснювальній записці законопроєкту.
Реєстроване партнерство – це не шлюб, пояснюють депутати. Однак після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім'ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи спільно ведуть домашнє господарство, зазначають у записці.
"Повномасштабне вторгнення в Україну актуалізувало впровадження інституту реєстрованих партнерств. Наразі воно є нагальною потребою, зважаючи на постійну загрозу життю і здоров'ю людей через проведення бойових дій. Насамперед це необхідно, щоб захистити права військових. Оскільки тисячі з них не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери або партнерки однієї з ними статі", – ідеться в записці.