"У реанімації ліжко не встигає охолонути від попереднього пацієнта, це просто конвеєр для трупів". Лікар Олександрівської лікарні розповів про ситуацію з коронавірусом
За його оцінкою, шанс вийти з інфекційної реанімації живим зараз становить 50/50, шанс залишитися живим після інтубації і ШВЛ майже нульовий. Він підкреслив, що це не офіційна статистика, а його особисті підрахунки, які базуються на спостереженнях за місяць.
"Ця хвиля унікальна, бо вакцини вже є загальнодоступними. Якщо ви потрапляєте в лікарню зараз, то знайте, до вас відразу з порогу буде упереджене ставлення, у вас був вибір, ви самі захотіли померти", – написав Сидоренко.
Він зазначив, що під час поширення штаму "Дельта" хвороба має такий самий перебіг, як і під час інших штамів, але швидший.
"Місця в реанімації завжди для вас будуть, лікарню вже неможливо перевантажити. Бо на одного поступаючого пацієнта завжди знайдеться труп. Пам'ятаю, взимку була ситуація, що чоловік просидів дві години на приймальному з балоном кисню, чекаючи, що хтось помре і звільнить йому місце, дочекався. Зараз цю ситуацію важко уявити, бо ліжко не встигає охолонути від попереднього пацієнта, це просто конвеєр для трупів", – заявив лікар.
Він детально розповів, який перебіг має коронавірусна хвороба в найтяжчих випадках, як під час низької сатурації у людей мутніє свідомість і вони починають зривати із себе маски, намагаються встати, ламають кістки, через що санітарам доводиться прив'язувати пацієнтів до ліжок.
"І тоді про вас забудуть, ви захочете в туалет, ви захочете води, ви будете видавати якесь незрозуміле мичання з-під маски, але на вас не звертатимуть уваги. Періодично до вас приходитиму я, підніматиму вас, підкладаючи холодну рентгенівську касету під спину, намагатимусь розшифрувати, що ви мені намагаєтеся промукати крізь ту маску, але, найімовірніше, я вас теж не зрозумію. Коли ви помрете, вас ще намагатимуться відкачати, зламають ребра, але шансу майже не буде. Вас запакують у чорний поліетиленовий мішок, покладуть на стару потаскану каталку і вивезуть у коридор. Далі ваш лікар вийде з відділення, де стоятимуть ваші близькі, він скаже, що ви, на жаль, померли. Буквально через секунду в коридорі стоятиме страшенний крик. Ви не уявляєте, наскільки це явище вкарбовується в пам'ять, цей неймовірно скажений крик", – описав лікар.
Цей пост він спочатку опублікував у Facebook, але після критики коментаторів приховав його і написав пояснення.
"Якщо у вас склалося враження про бездушних медиків, то ви помиляєтеся. Упереджене ставлення, якщо ви невакциновані, проявляється лиш на рівні сприймання відповідальності. Лікарю легше розуміти, що пацієнт сам загнав себе в такий стан, не вакцинуючись, співчуття дійсно буде менше. Але робота є робота, ви пацієнт, ви об‘єкт нашої праці", – зазначив він.
Сидоренко підкреслив, що до ліжка прив'язують тільки у випадках, коли люди створюють загрозу собі або іншим, намагаються зривати із себе маску і катетери. "У таких кондиціях люди живуть хвилини, якщо вчасно не імобілізувати хворого. Це для вашої ж безпеки, і, повірте, ніхто від цього задоволення не отримує, ми не садисти", – додав він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Станом на 23 жовтня в Україні підтвердили майже 2,75 млн випадків COVID-19 (23 229 – протягом останньої доби), померло понад 63,4 тис. осіб.
Ляшко повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні було зареєстровано серед невакцинованих. За словами глави МОЗ, майже 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні громадян не були щепленими.