У селі Чорна Тиса Закарпатської області жителі вимагають зробити ремонт дороги
У селі Чорна Тиса Рахівського району Закарпатської області місцеві жителі перекрили дорогу й погрожують також перекрити за два тижні автомагістраль, якщо питання з ремонтом сільської дороги не вирішать найближчим часом. Про це повідомив місцевий телеканал "Перший" 20 вересня у своєму сюжеті.
Жителі вимагають провести капітальний ремонт дороги, бо його не було вже понад 30 років, тоді як у селі проживає майже 3,5 тис. осіб, а у школі навчається майже 600 дітей, які вимушені щодня долати по 5–7 км бездоріжжям, ідеться в матеріалі. Часом до села відмовляються везти продукти, а "швидка" може їхати годинами через аварійний стан покриття. Ця дорога – єдина, що сполучає село Чорна Тиса із селищем Ясіня, її протяжність – 7,6 км.
У серпні цього року на платформі Prozorro оголосили тендер на ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Ясіня – Чорна Тиса, вартість – майже 600 млн грн, замовник – державне підприємство "Служба місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області". Але ремонту так і не розпочали через хейт у соцмережах.
"Люди готові на будь-які дії, є величезна соціальна напруга, люди готові до акцій протесту, перекриття доріг, ми просимо людей цього не робити, але це є вже неможливим. Тому що ходять сюди дітки до школи, долають по 3–5 км такими болотами в гумових чоботях. І той хейт, який створили проти нас, проти села Чорна Тиса, є невиправданим, є напевно кимось проплаченим. Ми просимо зробити цю дорогу проїзною, сьогодні ми звертаємося до президента України, Кабінету Міністрів, Закарпатської ОВА, обласної ради й народних депутатів, які представляють сьогодні Закарпаття. Ми просимо терміново втрутитися в цю ситуацію й усе ж провести ремонт цієї аварійної дороги", – розповів Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук.
Староста села Чорна Тиса Анатолій Павлюк підкреслив, що жителі не просять будувати під час війни стадіони або класти бруківку, їм потрібна лише дорога, якою можна проїхати.
"Уже дорога виставлена була на тендер, але будівництво цієї дороги заблокували через те, що багато людей почало виступати за те, що дороги тут не потрібно, бо воєнний стан. Я розумію, що треба допомагати на війну, і з нашого села багато воює людей, уже шестеро чоловік загинули. Але ж ми не будуємо щось для розваг, не бруківку кладемо, не стадіони будуємо, нам треба зробити дорогу, щоб ми могли проїхати", – сказав Павлюк.
Жителі підписали колективне звернення до президента, Кабміну, парламенту й місцевої влади та пообіцяли за два тижні заблокувати центральну автомагістраль, якщо їх вимогу проігнорують.