У справі про тортури у поліції в Харківській області оголосили підозри оперуповноваженому і судмедексперту
6 січня обом оголосили підозру. Оперуповноваженому відділу поліції інкримінують ч .2 ст. 127 Кримінального кодексу України (катування, скоєні повторно або за попередньою змовою групою осіб), а судмедексперту – ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу (свідомо неправдивий висновок експерта, поєднаний з обвинуваченням у тяжкому злочині).
За даними досудового розслідування, підозрюваний розслідував убивство чоловіка, скоєне у листопаді 2019 року. Оперуповноважений і заступник начальника відділу поліції дізналися від свідків, що загиблий дружив з одним із місцевих жителів.
"Ввечері того самого дня вони приїхали до чоловіка, надягнули на чоловіка кайданки та доставили до відділення поліції, де довгий час по черзі били його заповненою водою пластиковою пляшкою", – ідеться у повідомленні.
У прокуратурі зазначили, що судово-медичний експерт склав і надав органу досудового розслідування свідомі неправдиві висновки експертизи, у яких навмисне не вказав наявність у потерпілого тілесних ушкоджень, завданих працівниками поліції.
Повідомляють, що заступнику начальника відділу поліції, який фігурує у цій справі, оголосили про підозру в тортурах ще 30 вересня 2021 року.
Про цю справу писали "Ґрати". Чоловіка, чиє вбивство розслідувала поліція, звали Василь Довбенко, він жив у селищі Омельченки. За даними видання, за два роки слідство так і не встановило всіх поліцейських, які працювали на місці його загибелі.
30 вересня 2021 року прокуратура оголосила заступнику начальника відділу поліції Андрієві Тарахтєєву підозру в тортурах 61-річного Миколи Малахова. За версією слідства, поліцейський бив чоловіка дерев'яною палицею і пляшкою з водою, душив подушкою та стискав геніталії.
"Вони стали говорити: "Ти знаєш, хто вбив Васю. Ти з ним пив, тому ми вважаємо, що вбив ти. Зізнавайся". Я сказав, що нікого не вбивав і взагалі нічого не знаю. У кабінеті на аркуші паперу лежав незнайомий ніж із чорною ручкою. Той, хто мене бив палицею, сказав: "Бери ніж у руки". Я сказав, що не буду. Тоді мене знову почали бити, було дуже боляче. Я взяв у руки ніж, потім поклав його назад і сказав: "Добре", – цитувало видання свідчення Малахова.
Катування припинили, коли Малахов написав зізнання у вбивстві під диктування слідчого, який був, за його словами, свідком тортур. Наступного дня суд заарештував Малахова. Адвокату і працівникам СІЗО він пояснив травми тим, що "сам упав п'яний".
Пізніше Малахов заявив про тортури. Він домігся пом'якшення запобіжного заходу, але підозру з нього не зняли. Справа щодо обвинувачення Малахова в умисному вбивстві перебуває у суді.
Поліцейський не заперечує, що працював на місці вбивства, але запевняє, що катувань не застосовував. Суд відхилив клопотання прокурора про арешт поліцейського і призначив йому цілодобовий домашній арешт.