У Сумській області зафіксували спалах ботулізму та недостатню кількість сироватки проти захворювання

Захворілі споживали консервовані гриби домашнього приготування
Фото: depositphotos.com
У місті Лебедин Сумської області п'ятеро осіб потрапили до лікарні з ботулізмом після споживання консервованих грибів домашнього приготування на святкуванні дня народження. Про це 7 грудня повідомило Суспільне.

Зазначено, що жінці, яка була у тяжкому стані, лікарі одразу ввели сироватку проти ботулізму. Трьом іншим хворим, яким також був потрібен цей препарат, довелося купувати його через приватного підприємця за кордоном, повідомляє ТСН

Як виявилося, у Сумській області була лише одна доза сироватки, а купити в Україні її неможливо.

Медики розповіли журналістам ТСН, що вакцину замовляють щорічно централізовано через МОЗ залежно від прогнозованої кількості хворих на ботулізм. Цього року в області було чотири дози сироватки, а випадків захворювання зафіксували шість.

"Цей лікарський засіб не виробляється в Україні. Заявки проводять на рівні держави, замовлення надається, і зараз ми очікуємо на поставки", – повідомила медична директорка Сумського обласного центру інфекційних хвороб та дерматології Ірина Троцька.

Контекст:

Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров'я України  нагадавщо ботулізм – це тяжке харчове отруєння, спричинене вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають в'ялена чи копчена риба та домашні м'ясні консерви.

У центрі зазначилищо успіх лікування ботулізму залежить від ранньої діагностики та введення ботулінічного антитоксину.

У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомилищо ранніми симптомами ботулізму є сильна стомлюваність, слабкість і запаморочення, за якими зазвичай ідуть затуманений зір, сухість у роті, а також проблеми із ковтанням та мовленням. Симптоми зазвичай з'являються за 12–36 годин після вживання заражених харчових продуктів. Хвороба може призвести до смерті у 5–10% випадків.

Востаннє статистику щодо захворюваності на ботулізм в Україні ЦГЗ публікував у червні 2021 року. У відомстві повідомили, що протягом п'яти місяців поточного року в Україні ботулізм виявили у 43 людей, шість із них померли. 2020 року на ботулізм в Україні захворіло 65 осіб, померло чотири.

ЦГЗ зазначив, що ботулізм – сезонне захворювання, найчастіше його діагностують у травні – червні.

Перебої із сироваткою проти ботулізму в Україні розпочалися з 2014 року, коли держава відмовилася реєструвати та закуповувати російський препарат. Нині його завозять із Канади, а ціна однієї дози становить 80 тис. грн, повідомляє ТСН.