У вересні презентують розробку української вакцини проти COVID-19 – Ляшко
У вересні Міністерство охорони здоров'я України заслухає результати розроблення двома інститутами Національної академії наук вакцин проти коронавірусу. Про це в інтерв'ю Суспільному 12 липня повідомив глава МОЗ Віктор Ляшко.
За його словами, ідеться про львівський і київський НДІ, які на розроблення вакцин одержали від держави приблизно 10 млн грн.
"Сьогодні ми рухаємося у трьох напрямках. Перші два – інститути Національної академії наук отримали фінансування з державного фонду наукових досліджень. Вони у вересні мають завершити свої наукові дослідження та презентувати довакцинний штам, який може використовуватись у виробництві вакцин. Є окремо комерційна організація, яка також розробляє вакцину", – сказав Ляшко.
Він підкреслив, що Міністерство охорони здоров'я також домовляється про трансфер технологій на територію України, які дадуть змогу без додаткових клінічних випробувань почати виробництво вакцини проти COVID-19.
Заступник міністра охорони здоров'я України – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін 5 липня розповів, що виробництво вакцин – "справа не така проста, як здавалося спочатку". Він повідомив, що три команди вчених ведуть розроблення українських вакцин проти коронавірусу.
"Одна розробка ведеться академіком Андрієм Сибірним у Львові, інша – це Інститут біохімії імені Палладіна. Професор Сергій Комісаренко є керівником цієї команди", – зазначив заступник міністра.
За його словами, розробленням вакцини займаються дві приватні компанії: українсько-американський проєкт, у якому беруть участь епідеміолог Михайло Фаворов і компанія "Діапроф-Мед", а також фармвиробник "Індар".
Контекст:
20 жовтня 2020 року президенту України Володимирові Зеленському презентували результати доклінічних випробувань "оригінального українського кандидата у вакцини" проти коронавірусної інфекції COVID-19. В Офісі президента заявляли, що "кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу".
Епідеміолог, доктор медичних наук Михайло Фаворов заявляв у жовтні, що вакцину можуть створити за 9–12 місяців. Попередній міністр охорони здоров'я України Максим Степанов говорив, що вартість розроблення препарату може становити 100–150 млн грн.
Про який із трьох прототипів ішлося, невідомо.
Наприкінці березня 2021 року тодішній заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, що Міністерство охорони здоров'я не розраховує на створення вітчизняного препарату.