У Вінниці встановили "червону лавку", символ протидії домашньому насильству – МВС

Встановлення лавки на проспекті Космонавтів ініціював Центр розвитку "Пангея Ультіма"
Фото: mvs.gov.ua
Вінниця стала першим містом України, де встановили символ протидії домашньому насильству – "червону лавку". Це відбулося 10 грудня, повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Ініціювала встановлення лавки на проспекті Космонавтів громадська організація "Центр розвитку "Пангея Ультіма". На лавці розміщено таблички з інформацією про служби, які надають допомогу жертвам насильства та запобігають таким злочинам. Червоний колір символізує пролиту кров жертв домашнього насильства.

Ідея встановлення "червоної лавки" народилася 2014 року в Італії, останніми роками вона набула поширення у світі.

"Вінниця – перше місто в Україні, яке перейняло таку ініціативу. "Червону лавку" встановили на алеї у спальному районі міста, де відпочиває багато містян", – наголосили у МВС.

Заступник начальника сектору протидії домашньому насильству Вінницького районного управління поліції Євгеній Скоромець вважає, що встановлення лавки допоможе донести до місцевих жителів інформацію про проблему домашнього насильства.

Фото: mvs.gov.ua

Контекст:

1 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що за домашнє насильство карають переважно штрафом, але він не є ефективним заходом. Відповідно до тексту закону, після першого порушення можуть оштрафувати на суму до 340 грн, відправити на громадські роботи на 40 годин або під адміністративний арешт на 10 діб. У разі повторного порушення можуть оштрафувати на суму до 680 грн, відправити на громадські роботи до 60 годин або призначити адмінарешт на строк до 15 діб.

Згідно з результатами опитування, проведеного з 18-го до 28 червня Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Group, майже 2 млн українців особисто стикалися з домашнім насильством.

У МВС повідомляли, що протягом восьми місяців 2021 року до поліції надійшло понад 203 тис. повідомлень про факти домашнього насильства.