У Вінницькій і Закарпатській областях виявили "британський" штам коронавірусу
Центр громадського здоров'я МОЗ України одержав фінальні результати секвенування з лабораторії на базі клініки "Шаріте". За результатами аналізів "британський" штам коронавірусу виявлено у зразках із Вінницької та Закарпатської областей. Про це йдеться в повідомленні ЦГЗ у Facebook.
"Виявлено циркуляцію "британського" штаму SARS-CoV-2 в чотирьох зразках із Вінницької та у двох зразках із Закарпатської областей. Це штами генетичної лінії B.1.1.7, мутації N501Y V1 і del HV69/70", – указано в повідомленні.
Раніше в Україні виявили циркуляцію 18 штамів – генетичних ліній В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 і В2. Вони походять із країн Європи (Італії, Данії, Бельгії та інших), Азії, Великобританії й Австралії.
Штамів південноафриканського (В1.351) або бразильського (В1.1.28.1) походження, які мутували, в Україні не виявили.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У світі відомо про циркуляцію "британського", "південноафриканського", "бразильського" і "нігерійського" штамів коронавірусу SARS-CoV-2.
До цього моменту в Україні офіційно зафіксували два випадки "британського" штаму коронавірусу – у хворих з Івано-Франківська.
За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна постійно надсилає зразки для дослідження мутацій штамів у лабораторії в Берліні та Лондоні. В Україні для цього немає потрібного обладнання.
Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.
Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з'явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше й сильніше вражає молодих і здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними охорони здоров'я країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме штамом 501Y.V2.
За даними американських Центрів із контролю і профілактики захворювань (CDC), уперше 18 грудня минулого року "бразильську" мутацію P.1 виявили у чотирьох мандрівників із Бразилії, яких протестували під час планового обстеження в аеропорту "Ханеда" (Токіо, Японія). 26 січня "бразильський" штам виявили у США. Перші випадки "бразильського" штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.