У Запоріжжі заборонили їздити громадським транспортом без COVID-сертифікатів

У транспорт пустять дітей та підлітків віком до 18 років

Фото: zp.gov.ua

У Запоріжжі їздити громадським транспортом дозволять тим, хто має COVID-сертифікати. Про це повідомив секретар міськради Запоріжжя Анатолій Куртієв у Facebook 31 жовтня.

"Проїзд у громадському транспорті Запоріжжя буде доступний тільки тим пасажирам, які матимуть сертифікат про щеплення однією чи двома дозами вакцини, негативний ПЛР-тест або експрестест на антиген або довідку про одужання від COVID-19", – уточнив Куртієв.

Це рішення ухвалили на засіданні місцевої комісії з ТЕБ та НС. Додаткові карантинні обмеження набудуть чинності з 1 листопада. Їх запровадили з метою скоротити рівень захворюваності та смертності від коронавірусної інфекції, додав він.

Ці правила не стосуються дітей та підлітків до 18 років.

Дотримання протиепідемічних обмежень у громадському транспорті контролюватимуть спільні мобільні групи.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували щонайменше 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня глава МОЗ Віктор Ляшко.

Міністр повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні було зареєстровано серед невакцинованих. За словами Ляшка, приблизно 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні громадян були не щеплені.

Із початку епідемії в Україні зафіксували 2,9 млн випадків COVID-19, 67,7 тис. пацієнтів померли. За даними Запорізької міськради, до 29 жовтня у місті COVID-19 захворіло 70,5 тис. осіб. Померло від цієї хвороби 2082 пацієнти, а одужало понад 57 тис.

Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу про відповідальність за підроблення документів про щеплення. Зокрема, пропонують запровадити штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи. 8 жовтня профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, але парламент його ще не ухвалив.