У зв'язку зі спалахом поліомієліту у Рівненській області епідрозслідування проводять у Закарпатті – МОЗ

МОЗ розпочало додаткову вакцинацію проти поліомієліту
Фото: ЕРА (архів)
У Закарпатській області проводять епідемічне розслідування, пов'язане з виявленням поліомієліту у Рівненській області. Про це 13 жовтня проінформувало Міністерство охорони здоров'я України.

"Продовжується епідеміологічне розслідування, а контактні з інфікованою особою люди проходять обстеження. Проведено забір матеріалу з навколишнього середовища. До того ж, враховуючи те, що дитина перебувала на Закарпатті, – повноцінне епідеміологічне розслідування зараз проводиться й там також", – ідеться у повідомленні.

Випадок паралічу у півторарічного хлопчика, спричинений поліомієлітом, виявили у Рівненській області, про це стало відомо 6 жовтня. Батьки свідомо відмовлялися робити щеплення дитині через релігійні переконання. Пізніше з'ясували, що у цій сім'ї на поліомієліт інфіковано сім дітей із 10.

У МОЗ розповіли, що на території району або об'єднаної громади, де зафіксовано поліомієліт, дітям до п'яти років включно з 11-го до 22 жовтня проведуть невідкладний "нульовий" тур вакцинації з використанням інактивованої поліомієлітної вакцини.

"Вакцинація відбудеться незалежно від вакцинального статусу дітей. Наступні три раунди щеплень триватимуть упродовж 90 днів та охоплюватимуть усе населення області цієї вікової групи", – підкреслили у відомстві.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Закарпатська область є одним з трьох регіонів країни з найнижчим рівнем вакцинації проти поліомієліту – 43,1%. Середній показник по Україні на 1 вересня становить 53%.

Контекст:

Поліомієліт є високоінфекційним захворюванням, що викликає вірус, зазначає ВООЗ. Він вражає нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу. Вірус передається від людини людині переважно фекально-оральним шляхом або, рідше, через який-небудь звичайний носій інфекції (наприклад, забруднену воду або продукти харчування) і розмножується у кишечнику.

Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, ригідність шиї і біль у кінцівках. В одному з 200 випадків інфікування розвивається постійний параліч (зазвичай ніг). 5–10% від кількості таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина або дорослий. Найсприйнятливіші до вірусу діти до п'яти років, тому перше щеплення роблять у перші місяці життя. Єдиний шлях убезпечити себе і своїх дітей від наслідків цієї хвороби – вакцинація, оскільки специфічного лікування від поліомієліту немає.