Учителям у "помаранчевій" зоні буде рекомендовано вести уроки в захисних щитках на обличчі – Ляшко
У регіонах зі сприятливою епідемічною ситуацією вчителі зможуть вести уроки без масок, зазначив головний санлікар України Віктор Ляшко.
У новому навчальному році у школах регіонів "помаранчевої" зони з поширення коронавірусної інфекції COVID-19 учителям буде рекомендовано викладати в захисних екранах для обличчя. Про це сказав головний санлікар України Віктор Ляшко 18 серпня на форумі "Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік у 2021 році", пише "УП.Життя".
Він зазначив, що в регіонах зі сприятливою епідемічною ситуацією вчителі зможуть вести уроки без масок.
"Учні та вчителі в заклад освіти заходять обов'язково в масці, яка покриває рот і ніс. У класі дозволяється бути без масок. Стосовно сьогоднішніх рекомендацій: учителі повинні бути в масках і упродовж уроку, але ми змінимо норму, вчителям буде дозволено викладати без маски. У той же час у "помаранчевій" зоні ми дамо рекомендацію вчителям одягати прозорий захисний щиток, який дозволяє передавати емоції, щоб не порушувати освітній процес", – сказав головний санлікар.
Через спалах коронавірусної інфекції в Україні 12 березня було введено карантин. Зокрема, закрилися всі освітні установи країни. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин, відповідно до якого регіональна влада здобула право послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності мінімальним вимогам за кількістю хворих, завантаженістю лікарень і кількістю проведених тестів.
З 1 серпня правила карантину змінилися. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Детальніше з карантинними заходами в різних зонах можна ознайомитися тут.
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаль, 1 вересня у країні почнеться "нормальний" навчальний рік.
В Україні протягом минулої доби COVID-19 підтвердили у 1616 осіб. Загалом за час епідемії захворіло 94 436 людей, 2116 померли, 48 925 пацієнтів одужали.