"Україна готова демонструвати креатив". У ГУР відповіли на запитання щодо представників УПЦ МП як обмінного фонду
Журналіст запитав Юсова, "чи можна долучити цих колаборантів, якщо слідство доведе, до обмінного фонду".
Юсов відповів, що Україна продемонструвала креативність підходів до повернення українців додому на прикладі нардепа від забороненої "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука, якого підозрюють у держзраді і якого у вересні поміняли на 200 українських захисників.
"Україна показала, що готова демонструвати найбільш креативні підходи, щоб повертати своїх громадян додому. Найменші можливості, які для цього будуть з'являтися – і формальні й неформальні, і публічні й непублічні, і відкриті й закриті, – Україна точно буде використовувати", – наголосив розвідник.
УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії".
Інформації про затримання в УПЦ МП поки не озвучували. Відомо про перевірки СБУ в єпархіях УПЦ МП у Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській областях.
Контекст:
Станом на 27 жовтня між Україною й Росією було проведено приблизно 30 обмінів полоненими. Додому повернулося більш як 1 тис. українців.
Останній на сьогодні обмін полоненими відбувся 26 листопада, Україна повернула 12 людей.
Найбільший на сьогодні обмін відбувся 21 вересня. Тоді з полону звільнили 215 захисників України, із них 108 – азовці. Росії віддали Віктора Медведчука і 55 російських військових.
Президент України Володимир Зеленський закликає Росію до обміну полоненими у форматі "всіх на всіх".