Україна може вийти на перше місце в Європі за смертністю від COVID-19 серед великих країн – Київська школа економіки

В Україні від COVID-19 померло 43,7 тис. осіб
Фото: ЕРА
Україна протягом кількох тижнів може посісти перше місце за рівнем смертності від COVID-19 серед країн Європи з населенням понад 10 млн осіб. Про це 29 квітня заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко, пише УНІАН.

За його словами, захворюваність на COVID-19 в Україні на 42% вища за середньоєвропейську.

"Якщо ми поглянемо на більш широкий спектр показників: що відбувається із захворюваністю, смертністю, рівнем тестування, контролем за поширенням захворюваності, то висновок такий: Україна зараз уже друга за рівнем смертності серед великих країн Європи. Приблизно місяць тому Україна була десь п'ята – сьома", – сказав Ганиченко.

Він підкреслив, що на тлі стабілізації епідситуації в деяких європейських країнах, зокрема у Великобританії, Португалії, Чехії, Україна має гірший вигляд.

"Україна на другому місці за смертністю після Польщі, на третьому місці – Румунія", – зазначив Ганиченко.

За його словами, у Польщі та Румунії захворюваність і смертність від COVID-19 спадає швидше, ніж в Україні.

"Україна знаходиться на плато по смертності з невеликим спадом. Ситуація покращується, але невеликими темпами. Смертність продовжить спадати, тому що захворюваність продовжить спадати і цей спад пришвидшується", – спрогнозував експерт.

В Європі 15 країн із населенням понад 10 млн осіб: Росія, Франція, Німеччина, Великобританія, Італія, Іспанія, Україна, Польща, Румунія, Нідерланди, Бельгія, Греція, Чехія, Швеція, Португалія.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

З початку епідемії в Україні підтвердили понад 2 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 43,7 тис. пацієнтів.

Україна в першій половині квітня минула пік смертей, пов'язаних із коронавірусом, повідомила 27 квітня Національна академія наук.