Україна в тестовому режимі скерувала до Польщі поїзд ділянкою, яку було закрито понад 20 років

Новий поїзд зробить зручнішим сполучення між Україною і Польщею
Фото: Максим Козицький / Львівська ОВА (ОДА) / Telegram
У тестову поїздку вирушив перший поїзд, який за кілька місяців дасть старт сполученню між Варшавою і Рава-Руською з пересадкою до Львова. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України 6 квітня.

Українські та польські залізничники спільно проводять тестово-випробувальну поїздку за маршрутом Люблін – Рава-Руська євроколією 1435 мм. Зазначено, що для пасажирів польського напрямку Рава-Руська (Львівська область) стане пунктом зручної пересадки між поїздом на євроколії та поїздом "Укрзалізниці" на українській колії, який, зі свого боку, доправить пасажирів у Львів.

"Запуск сполучення між Варшавою, Любліном, Рава-Руською і Львовом дозволить задовольнити величезний попит українців на зручну логістику поїздом до та з польської столиці, а також розвантажити автомобільні пункти пропуску. Працюємо над тим, щоб наші країни стали ще ближчими одна до одної", – прокоментував віцепрем'єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

У прикордонній службі України повідомили, що прикордонники в тестовому режимі вже оформили перший поїзд, який дасть старт сполученню між Варшавою і Рава-Руською.

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький назвав це важливою подією. Він зазначив, що це сполучення дасть пасажирам з української та польської сторін можливість зручно діставатися і розвантажить автомобільні пункти пропуску.

"Радію, що Україна і Польща разом пишуть нову сторінку залізничного з’єднання нашої держави з Європою", – написав він у Telegram.

Контекст:

Відновлений залізничний пункт пропуску на Рава-Руській не обслуговував пасажирів понад 20 років. "Укрзалізниця" відновила ділянку євроколії завдовжки 8,4 км і відреставрувала вокзал на станції Рава-Руська.

Після тестової поїздки польській стороні знадобиться кілька місяців для розгортання повноцінного митно-прикордонного контролю і завершення формальностей, після чого буде оголошено дату старту регулярного сполучення, зазначили в Мінінфраструктури.