Україна увійшла у першу двадцятку країн світу за кількістю підтверджених випадків інфікування коронавірусом
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, в Україні зафіксовано 414 567 випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Ці дані дещо відрізняються від офіційної української статистики.
Україна входить у двадцятку країн, у яких зареєстровано найбільшу кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення інфекції у світі.
Минулого тижня Україна посідала 21-ше місце.
Станом на 2 жовтня, за інформацією університету, в Україні виявили 414 567 випадків коронавірусної інфекції COVID-19, померло 7584 людини, одужало 170 880.
У першій двадцятці країн із найбільшою кількістю хворих Україну випереджають США, Індія, Бразилія, Росія, Франція, Іспанія, Аргентина, Колумбія, Великобританія, Мексика, Перу, Італія, Південна Африка, Іран, Німеччина, Чилі, Ірак, Бельгія, Індонезія. Водночас у США підтвердили понад 9 млн випадків зараження, в Індії – більше ніж 8 млн, у Бразилії – понад 5 млн, у Росії, Франції, Іспанії, Аргентині, Колумбії та Великобританії – більше ніж 1 млн. Решта країн позначки 1 млн поки не подолала.
Статистика Університету Гопкінса дещо відрізняється від офіційної української статистики: МОЗ України надає її раз на добу, тоді як американські дослідники оновлюють дані кілька разів на день, публікуючи інформацію з відкритих джерел, зокрема зі ЗМІ.
Уранці 2 листопада міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні протягом минулої доби підтвердили 6754 нові випадки COVID-19. Загалом від початку пандемії, за даними Міністерства охорони здоров'я, COVID-19 діагностували у 402 194 людей в Україні, з них 7375 – померли, а 163 768 – одужали.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У світі коронавірус виявили у більше ніж 46,8 млн осіб, 1,2 млн із них померли, а майже 31,2 млн вилікувалося.