Україна вийшла на фінальний етап запуску COVID-сертифікатів для поїздок у ЄС – Мінцифри

Найближчим часом український COVID-сертифікат перевірять на відповідність вимогам ЄС, зазначили в Мінцифри
Фото: depositphotos.com
Україна фіналізує технічну частину, щоб запустити COVID-сертифікати для подорожей у застосунку "Дія", документ розробляють з урахуванням вимог EU Digital COVID Certificate Єврокомісії і Smart Vaccination Certificate Всесвітньої організації охорони здоров'я. Про це 25 червня повідомив пресофіс Міністерства цифрової трансформації України.

Зазначають, що напередодні провели перемовини із представниками Європейського союзу та Ізраїлю про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

"Завдяки цьому українці згодом зможуть їздити до ЄС і тих країн, які під'єднаються до системи", – заявили в Мінцифри.

У відомстві зазначили, що найближчим часом український COVID-сертифікат перевірять на відповідність вимогам ЄС, після чого буде підписано меморандум для поїздок.

Контекст:

Одним із перших у світі цифровий COVID-паспорт ввів Бахрейн, про це 17 лютого писало видання Arab News. 19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров'я Ізраїлю. Програму видання COVID-паспортів для своїх громадян запустив також Китай.

У березні Єврокомісія презентувала законопроєкт про введення цифрових COVID-паспортів. Сертифікат буде чинним у всіх країнах – членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Повідомляли, що документ має полегшити поїздки. Зокрема, його власника можуть звільнити від проходження тесту або карантину під час в'їзду в ту чи іншу країну.

Наприкінці місяця європейський комісар із питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який діятиме в ЄС.

9 червня Європарламент затвердив введення цифрового COVID-сертифіката. Сім країн ЄС – Болгарія, Данія, Німеччина, Греція, Польща, Хорватія і Чехія – уже видають цифрові COVID-сертифікати в тестовому режимі.

Запуск паспортів вакцинації проти коронавірусу в Україні планують 1 липня, повідомляли в Мінцифри. У МОЗ розповідали, що COVID-сертифікат міститиме інформацію про вакцинацію, негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Дані заноситимуть за допомогою електронної системи охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати в лікаря або згенерувати в застосунку або на порталі "Дія".

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) критично ставляться до ідеї запровадити COVID-паспорти. Голова Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.