Україна закликала Міжнародну федерацію журналістів позбавити членства Спілку журналістів РФ

Томіленко заявив, що спілка журналістів Росії є інструментом війни й окупації
Фото: depositphotos.com
Українські журналістські організації закликають Міжнародну федерацію журналістів позбавити членства і засудити Спілку журналістів Росії, яка утворює свої осередки на тимчасово окупованих українських територіях – у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Про це заявив голова Спілки журналістів України Сергій Томіленко.

"Поки ми спільно з вами рятуємо сотні журналістів, які стали жертвами війни, тікаючи від переслідування росіян з окупованих територій або прифронтових зон, союз журналістів Росії є інструментом війни й окупації", – ідеться у зверненні.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіапрофспілка України наполягають на виключенні Спілки журналістів Росії зі складу Міжнародної федерації журналістів. Відповідний протест спрямовано до виконкому МФЖ 25 жовтня, одразу як стало відомо про рішення СЖР утворити свої осередки в чотирьох тимчасово окупованих українських областях.

"Такі дії стали продовженням безкарності з боку міжнародної спільноти за відкриття російської філії в незаконно анексованому Криму. Донецька, Луганська, Херсонська і Запорізька області є українськими територіями. У цих регіонах давно створені та працюють осередки Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки України. Створення осередків СЖР на території України є серйозним порушенням міжнародного права, втручанням у сферу діяльності НСЖУ і НМПУ та має викликати негайну реакцію з боку МФЖ", – зазначено в листі.

Контекст:

З 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей провели псевдореферендуми про приєднання цих регіонів до Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України, ні гібридна "мобілізація" у РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій.

Про невизнання результатів псевдореферендумів заявила низка країн, зокрема Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія, Австрія, Грузія, Туреччина та інші. ООН також засудила проведення "референдумів" окупантами. Проти Росії ввели нові економічні санкції США, Великобританія і Канада.

29 вересня президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету і незалежності" Запорізької та Херсонської областей України. 30 вересня Путін у Кремлі підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.