Українські діти взяли участь у проєкті Origami for Life за підтримки Фонду Ріната Ахметова

У Фонді зазначили, що діти під час занять не тільки творили, а й відчули причетність до важливої частини історії
Фото надала команда Фонду Ріната Ахметова

У Музеї історії міста Києва в межах міжнародного проєкту бельгійського дизайнера Чарльза Кайсена Origami for Life відбувся майстер-клас із виготовлення оригамі для дітей, які постраждали від війни. Про це інтернет-виданню "ГОРДОН" повідомила пресслужба Фонду Ріната Ахметова.

Фонд Ріната Ахметова підтримав проведення майстер-класу, який надає дітям можливість відновити психологічне та емоційне здоров‘я, долучитися до великого міжнародного проєкту. Оригамі, створені дітьми, презентують на фасаді Музею історії міста Києва 2025 року. Це рішення є спільною ініціативою Брюсселя, Києва та брюссельського шпиталю Chu Saint-Pierre.

Майстер-класи з оригамі проводять у школах Бельгії, зокрема в Намюрі та Брюсселі, а також у дитячих творчих центрах Києва. Програму започаткували 2022 року. 

"Маленькі учасники, багато з яких уже знайомі з програмою "Рінат Ахметов – Дітям", з ентузіазмом опановували мистецтво оригамі. Важливим емоційним включенням стало знайомство з проєктом "Щоденники цивільних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні" – свідченням про війну, яке нікого не залишає байдужим, – ідеться у пресрелізі. – Цей день подарував дітлахам не лише радість творчості, а й відчуття причетності до важливої частини історії".

Контекст:

Чарльз Кайсен прославився своїм новаторським підходом і художньою універсальністю. Він співпрацював із такими компаніями, як Serax, Hermès, Rolls-Royce, Cartier та Ice-Watch. Кайсен працює в різних галузях, зокрема дизайні об'єктів, архітектури й сценографії. 

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова збирає, зберігає й ділиться свідченнями мирних людей про пережите під час війни в Україні з 2014 року, є найбільшим таким архівом у світі та джерелом правди про війну. Музей уже налічує понад 120 тис. історій і щодня поповнюється новими розповідями.

Простір музею "Голоси Мирних" відчинений із 12.00 до 19.00 із середи до неділі. Він розташований у Києві на вулиці Богдана Хмельницького, 7, на першому поверсі Музею історії міста Києва. Вхід у музей вільний.