Український науковець Комісаренко назвав засіб для профілактики COVID-19

Комісаренко: Для профілактики захворювання на COVID-19 може допомогти вітамін D3
Фото: depositphotos.com

Директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко вважає корисним застосування активного   вітаміну D3 для профілактики захворювання на COVID-19. Такий вітамін є в рибі, коров'ячому молоці і яєчних жовтках.

Активний вітамін D3 може допомогти як профілактика захворювання на COVID-19, розповів в інтерв'ю газеті "Факти" 8 жовтня директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко.

За його словами, в Австралії, а потім в інших країнах провели аналіз вмісту вітаміну D3 в організмах людей, які видужали, і померлих проти COVID-19. Виявилося, що в померлих від цієї хвороби фіксували суттєвий дефіцит вітаміну D3.

Вітамін D3 є в лососі, оселедці, сардинах та іншій рибі, коров'ячому молоці та яєчних жовтках, пояснив науковець.

"Наш організм сам виробляє цей вітамін – під дією сонячного світла. Точніше, ультрафіолету. Окрім того, D3 можна придбати в аптеках. Добова доза цього препарату має становити від двох до чотирьох тисяч міжнародних одиниць",  – сказав він.

Спочатку вітамін D3 рекомендували для запобігання рахіту в немовлят, але потім – і для допомоги під час остеопорозу, остеохондрозу і для профілактики широкого спектра інфекційних захворювань, підсумував Комісаренко.

Зараз у світі ведуть розроблення більше ніж 200 потенційних вакцин проти COVID-19.

Росія в серпні заявила про реєстрацію першої у світі вакцини проти коронавірусу. Західні експерти висловлювали сумніви щодо ефективності російської вакцини. Американський експерт з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі вказував на відсутність у науковій літературі результатів випробувань російської вакцини на людях.

Польська фармацевтична фірма Biomed Lublin повідомляла про створення перших у світі ефективних ліків проти коронавірусу на основі плазми крові людей, які перехворіли на COVID-19.

Спеціальних ліків проти COVID-19, визнаних Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) і рекомендованих для лікування, поки немає. переважно під час цього захворювання проводять симптоматичне лікування. ВООЗ зазначала, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дає змогу запобігти цьому захворюванню або лікувати його.